українська російська англійська
Відбулася XX нарада уповноважених Урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах
09.09.2016 | 09:27
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

5-8 вересня 2016 року у м. Егер, Угорщина, відбулася XX нарада уповноважених Урядів України та Угорщини у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах, участь у якій взяла делегація Держводагентства на чолі із заступником уповноваженого Уряду з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах, начальником управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Агентства Вячеславом Розгоном.

Головними напрямками українсько-угорського двостороннього співробітництва є здійснення узгодженої водогосподарської та водоохоронної діяльності Сторін на водотоках спільного користування, проведення регулярного обміну інформацією про кількісний і якісний стан водних ресурсів та їх раціональне використання на прикордонних територіях.

Спільний контроль та моніторинг за водогосподарською ситуацією здійснюється відповідно до чинних Порядку співробітництва по захисту від шкідливої дії вод на прикордонних водах між Україною і Угорською Республікою, Порядку співробітництва по гідрометеорології та водних ресурсах та Порядку проведення на українсько-угорських прикордонних водах відборів проб, визначень, оцінки якості та заходів, що вживаються при надзвичайних забрудненнях.

У результаті двосторонньої співпраці та завдяки вжитим спільним заходам водогосподарські споруди з обох боків українсько-угорського державного кордону знаходяться у належному експлуатаційному стані і забезпечують захист населення прикордонних територій від шкідливої дії вод.

Розроблена у рамках спільної українсько-угорської співпраці програма розвитку бере за основу затверджену на XVІІ нараді Уповноважених Урядів спільну розрахункову криву вільної поверхні, яка відповідає угорським та українським національним правовим нормам, враховує попередні дослідження та розробки, пов’язана із гідротехнічними спорудами, побудованими по обидва боки кордону протягом останніх років, а також відповідає принципам Паводкової Директиви ЄС.

Одним з вагомих напрямків співпраці є експлуатація спільної автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС «Тиса», якою здійснюється контроль у реальному часі за гідрометеорологічною ситуацією на водних об’єктах в басейні р. Тиса. На сьогодні вона розширилась до 152 станцій (в Україні працює 50 одиниць). У цьому напрямку Сторонами впроваджується гідрологічна модель оперативного прогнозування водогосподарської ситуації на р. Тиса та її притоках.

Також спільні двосторонні зусилля направлені на вирішення проблеми управління заплавними територіями прикордонних ділянок річок.

 

 

версія для друку