українська російська англійська
МОЗ: Україна та КНР продовжують стратегічну співпрацю в охороні здоров'я
09.09.2016 | 15:26
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

У МОЗ відбулося третє засідання підкомісії з питань співробітництва у галузі медицини Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

Сторони в особі заступника Міністра охорони здоров’я України Романа Ілика та заступника Міністра NHFPC Ван Пейань підписали Протокол засідання підкомісії, де засвідчили продовження тісних українсько-китайських відносин стратегічного партнерства, у рамках якого і була створена підкомісія між міністерствами охорони здоров’я обох країн у 2012 році.

Згідно з документом, сторони продовжують співпрацю у таких  напрямках:

- охорони та збереження здоров’я літніх людей, матері та дитини;

- співробітництва у галузі розвитку медичної науки та підготовки медичних кадрів;

- співробітництва у галузі розвитку в Україні традиційної китайської медицини;

- реалізації спільних медичних проектів у рамках реалізації ініціативи «Економічний пояс Великого шовкового шляху»: налагодження обміну інформацією в сфері інфекційних та неінфекційних захворювань, розвитку спільних наукових досліджень в охороні здоров’я.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я Романа Ілика, для України є дуже важливим зміцнення зв’язків та розвитку програм обміну досвідом між країнами, розпочатих ще під час перших двох засідань підкомісії з питань співробітництва в охороні здоров’я.

За цей час був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між МОЗ України і Держадміністрацією КНР та утворена Координаційна рада у сфері традиційної китайської медицини (2013 рік), підписаний Меморандум про співробітництво між Всеукраїнською Асоціацією Східної Медицини і Всесвітньою Федерацією об’єднань традиційної китайської медицини (2015 рік). Крім того, триває робота стосовно концепції пілотного проекту зі створення в Україні лікувального центру з можливостями застосування традиційної китайської медицини.

Четверте засідання підкомісії за попередніми домовленостями відбудеться у 2018 році в КНР.

 

 

версія для друку