українська російська англійська
Програму з "Літературного читання" у початковій школі підкріплять сучасними хрестоматіями
09.09.2016 | 15:55
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Міністерство освіти і науки України планує випустити книжки із серії «Шкільна бібліотека» з творами сучасних українських письменників, які були додані до Кола читання в оновленій програмі «Літературне читання» у початковій школі. 

«У цьому році нам вдалося знизити собівартість друку підручників для 8 класу і на зекономлені кошти ми вперше за роки незалежності маємо можливість надрукувати в серії «Шкільна бібліотека» дві хрестоматії з творами сучасних українських дитячих письменників для учнів початкової школи», - зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, і автори, і видавництва дуже доброзичливо сприйняли ініціативу Міністерства і дали згоду на тимчасове передання майнових прав одному видавництву, що і займеться друком книжок.

Зокрема, до хрестоматії увійдуть твори сучасних українських письменників, які користуються популярністю серед дітей: Сашко Дерманський, Іван Малкович, Дмитро Чередниченко, Леся Вороніна, Оксана Кротюк, Іван Андрусяк, Мар'яна Савка, Мар’яна та Тарас Прохаськи, Ірен Роздобудько та інші, всього - понад 30 авторів. Їх популярність була визначена на підставі аналізу найбільш запитуваної літератури дітьми через систему бібліотек, після консультацій з експертами дитячого читання та на підставі аналізу тематичних Інтернет-ресурсів ("Барабука", "Читомо", "Казкарка").

Відповідно до рішення колегії МОН від 08.09.2016 р. навчальні посібники серії «Шкільна бібліотека»: «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання у 1, 2 класах» з передмовою (автор передмови Тетяна Стус) та «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання у 3, 4 класах» з передмовою (автор передмови Тетяна Стус) для учнів початкової школи - отримали гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Книжки будуть надруковані до кінця 2016 року та надійдуть до всіх шкільних бібліотек.

 

версія для друку