українська російська англійська
Володимир Гройсман: Уряд почав процес відновлення видобутку українського газу
09.09.2016 | 17:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд розпочав процес відновлення видобутку українського газу в Україні, що сприятиме відновленню енергетичної незалежності країни та її конкурентності. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час спілкування із журналістами на ГПУ "Шебелинкагазвидобування" у рамках робочої поїздки до Харківської області у п'ятницю.

"Український газ зможе бути абсолютно конкурентним по ціні відносно інших країн. Тому трохи терпіння, процес вже розпочався. Ми його доведемо до логічного завершення. Усі українці це відчують", - заявив він.

Голова Уряду зауважив, що запуск буріння газової свердловини на ГПУ "Шебелинкагазвидобування", що відбувся сьогодні, – це процес відновлення видобутку українського газу, який дасть відчутний результат щодо збільшення обсягів видобутого газу вже найближчим часом.

За його словами, Україна має достатньо покладів газу, щоб забезпечити власні потреби.

Володимир Гройсман зазначив, що за 4 місяці Уряд розблокував процеси щодо видобутку газу в Україні. "Ми сьогодні забезпечили "газовиків" дозволами, коштами і свободою для того, щоб вони могли розпочати процес активного видобутку газу", - зауважив Прем’єр-міністр.

За його словами, такі рішення потрібно було здійснити 20 років тому: "Ми сьогодні жодної краплини газу не купували б ні в Росії, ні в інших країнах", - зазначив Володимир Гройсман.

"Ми маємо працювати на новітніх технологіях, ми маємо ефективно добувати газ, ми маємо  направляти цей газ на енергобезпеку нашої країни", - зауважив він.

Прем’єр-міністр наголосив, що протягом 2007-2010 років державним компаніям не було видано жодного дозволу, унаслідок цього відбувалося падіння видобутку газу та зростала залежність України від Російської Федерації.

Він наголосив, що Уряд не дозволить здійснювати корупційні схеми у газовій сфері.

"Те, що роблять популісти - хочуть, щоб у нас були різні ціни на газ. Це так звані "схеми Онищенка" - купити в держави за 2 тисячі, продати за 7 комерційним підприємствам, і на цьому заробляти мільярди. Я цього не допущу, цього не буде. Це є неприпустимим", - наголосив Володимир Гройсман.

Голова Уряду зауважив, що більше всього зараз воюють за тарифи ті, хто "з цього наживався завжди, той, хто підписував контракти з Російською Федерацією по 450 доларів, той, хто не видав жодного дозволу на розвідку газу". "Вони хочуть повернутися в газові схеми, і ми не даємо їм це зробити", - зазначив він.

 

 

 

версія для друку