українська російська англійська
Координаційна рада з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України розробляє нові підходи до сприйняття державної мови
09.09.2016 | 19:03
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Перший заступник Міністра культури, голова Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України Світлана Фоменко провела робочу нараду з представниками Координаційної ради за участю фахівців Мінкультури з питань мовної політики.

Під час наради відбулося обговорення нового концепту сприйняття держаної  мови у всіх сферах суспільного життя та представлено новоутворене управління з питань мовної політики та літератури Мінкультури, яке опікуватиметься цими питаннями.

Розпочинаючи нараду, Світлана Фоменко поінформувала, що Урядом прийнято розпорядження, в якому враховано пропозицію про політичний пріоритет Мінкультури, а саме - розробку нових підходів до сприйняття держаної мови.

«Мінкультури на рівні Уряду заклало підґрунтя для розробки усіх необхідних нормативних актів, які сприятимуть реалізації нових підходів до сприйняття державної мови», - сказала Світлана Фоменко.

За словами Першого заступника Міністра,  відомство активно працює в напрямку розробки різних механізмів промоції державної мови  в усіх сферах суспільного життя, розглядаючи цей напрямок, як один із найважливіших пріоритетів державної політики. На жаль, є ціла низка об’єктивних причин, які необхідно враховувати, серед них - відсутність необхідного фінансування, волевиявлення місцевих органів влади, підтримки з боку політичних сил. Зі свого боку Мінкультури робить всі необхідні кроки для покращення цієї ситуації, ініціюючи  необхідні зміни, в тому числі  і на урядовому рівні.

 

 

 

версія для друку