українська російська англійська
Українські фахівці взяли участь у Регіональному семінарі ФАО/ЄОКЗР із розгляду проектів міжнародних стандартів із фітосанітарних заходів
12.09.2016 | 17:24
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

З 5 по 9 вересня у Мінську (Республіка Білорусь) проходив Регіональний семінар Продовольчої і Сільськогосподарської Організації ООН (ФАО)/Міжнародної Конвенції з Карантину та Захисту Рослин (МККЗР) для країн Центральної та Східної Європи і Центральної Азії 2016 року. Цей семінар мав на меті обговорення пропозицій внесення змін до проектів міжнародних стандартів із фітосанітарних заходів серед країн східної частини регіону ЄОКЗР.

У Семінарі взяли участь 43 представники національних організацій із карантину і захисту рослин із 19-ти країн Європи і Азії, а також таких організацій як ФАО, МККЗР та ЕОКЗР. Україну на семінарі представляли заступник директора департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва – начальник управління фітосанітарної безпеки Андрій Челомбітко та начальник відділу карантину рослин, управління фітосанітарної безпеки Вадим Чайковський.

Були розглянуті проекти міжнародних стандартів із фітосанітарних заходів (МСФЗ): «Національні системи нагляду» (2009-004) - МСФЗ №6; «Глосарій фітосанітарних термінів» (1994-001) – МСФЗ №5; «Вимоги до використання температурних обробок в якості фітосанітарних заходів» (2014-005) –проект.

Під час проведення Семінару учасники надавали свої коментарі і зауваження до стандартів і ці коментарі вносилися в систему on-line-коментування на сайті Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин (МККЗР)www.ippc.int.

Коментарі учасників Семінару до зазначених стандартів будуть розглянуті на засіданні групи експертів ЄОКЗР у справах Комісії з фітосанітарних заходів (КФЗ) і стануть основою для формування узгодженої позиції щодо стандартів країн - членів ЄОКЗР.

Крім цього, у ході Семінару члени комітету зі стандартів Секретаріату МККЗР представили презентацію останніх розробок у сфері електронної фітосанітарної сертифікації (e-Phyto), прогресивні зміни та пілотну програму концепції інформаційного центру. Усі учасники заходу активно обговорювали дану тему і прийшли до одностайного висновку про необхідність організації і проведення окремих семінарів за цією темою під керівництвом МККЗР у своїх країнах.

У передостанній день роботи Семінару всі країни – учасники (в т.ч. і Україна) представили презентації про стан фітосанітарної безпеки в своїх країнах, нові карантинні організми та труднощі у їх виявленні і контролі.

Участь у такому Семінарі як той, що проводився в Білорусі, дає можливість українським фахівцям безпосередньо впливати на процеси створення Стандартів МККЗР та ЄОКЗР (чи інших міжнародних фітосанітарних регламентацій), вносячи потрібні для України поправки та пропозиції. Адже, базуючись на європейському і міжнародному фітосанітарному законодавству, Держпродспоживслужба може розробляти та затверджувати відповідні акти на національному рівні.   

 

 

версія для друку