українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко провів нараду щодо механізмів державної підтримки олімпійського руху та масового спорту
12.09.2016 | 17:39
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка відбулася нарада щодо розвитку в Україні олімпійського руху, визначення механізмів підтримки масового спорту та спорту вищих досягнень.  У нараді  також взяли участь Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, представники Міносвіти, Мінмолодьспорту, Міноборони, керівники  спортивних федерацій та авторитетних спортивних інституцій.

У своєму виступі  Віце-прем’єр-міністр зазначив, що держава має збільшити  фінансування спорту, спортивної інфраструктури та першочергових потреб спортсменів і тренерів.

«У Державному фонді регіонального розвитку на наступний рік буде щонайменше 3 млрд гривень. І якщо бодай  10% коштів буде скеровано на програму розвитку і підтримки спортивної інфраструктурице буде великим досягненням», - сказав В’ячеслав Кириленко.

Також Віце-прем’єр-міністр наголосив, що підтримка спорту має бути різносторонньоюз боку держави, центральної та місцевої влади, спонсорів.

«Коли ми говоримо про спорт вищих досягнень, то потрібно розуміти, що без масового спорту не буде великих перемог. У регіонах потрібно модернізовувати та створювати нові спортивні бази, закуповувати обладнання та інвентар. Нам необхідно обумовити із місцевою владою алгоритм обов’язкових видатків на підтримку спорту, дитячо-юнацьких шкіл на місцях», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

В’ячеслав Кириленко звернув увагу на те,  що потрібно удосконалити на законодавчому рівні підтримку спорту та що має бути створений дієвий механізм, за яким кошти від меценатства та державних лотерей будуть скеровуватися на спорт, культуру, мистецтво, охорону здоров’я.

Учасники наради  обговорили плани щодо покращення діяльності спортивних федерацій, висловили думки про важливість  перепідготовки тренерських кадрів. Також велику увагу було приділено обговоренню експерименту щодо автономності федерацій у організації та проведенні змагань,  участі у міжнародних спортивних заходах. 

За результами наради  будуть напрацьовані урядові рішення,  які визначать конкретні кроки для розв’язання актуальних проблем у спортивній сфері.

 

версія для друку