українська російська англійська
Необхідно відновити лісовий фонд України, - Христина Юшкевич
13.09.2016 | 09:09
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Залучивши молодих спеціалістів та науковців, ми зможемо замінити лісові насадження, адаптувати їх до наших кліматичних умов, зробити їх довговічнішими та відновити лісовий фонд країни. На цьому наголосила тимчасово виконуюча обов'язки голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич в інтерв’ю «112.ua».

«Сьогодні ми зіткнулися з проблемою всихання лісів. Якщо раніше вона мала винятковий характер, то зараз проблема набула досить таки загрозливих масштабів. Можемо сказати, що площа висихання лісів, особливо ялинників, щорічно збільшується майже на 8 тис. га. І ситуація буде тільки погіршуватися», - повідомила Христина Юшкевич.

За її словами, частина нинішніх Карпат створена штучно. Повоєнна радянська Україна, для відновлення зруйнованих міст і сіл, потребувала багато деревини, і масштаби рубок були досить таки значними, а потім зруби засадили лісовими культурами. «Втім, на жаль, у ті часи при створенні карпатських лісів не було враховано всю специфіку ґрунтових та мікробіологічних умов. У результаті ми отримали недовгостійкі насадження. І тепер ми зіткнулися з проблемою патологічних процесів, пов’язаних із всиханням. А ліси у всьому світі вважаються «зеленим золотом». Тому, щоб зупинити цей процес, ми повинні проводити заміну насаджень», - підкреслила т.в.о. Голови відомства.

Також вона повідомила, що окрім Карпат, проблема масового всихання існує на більшості території України: «Це спричинено зниженням рівня ґрунтових вод. І для дерев з поверхневою кореневою системою така ситуація стала критичною. Дерева просто не отримують необхідну кількість води. Це один із чинників всихання, є й інші, зокрема шкідники».

Христина Юшкевич наголосила, що в України майже не має досвіду, щоб боротися із цією проблемою, тому до її вирішення планують залучити українських науковців та міжнародних експертів і провести 15 вересня тематичну конференцію, на якій розглянуть дану проблему.

 

 

версія для друку