українська російська англійська
У МОН обговорили питання врахування гендерного аспекту в бюджетуванні освітніх програм з місцевих бюджетів
13.09.2016 | 10:27
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

За участю заступника Міністра освіти і науки – керівника апарату Романа Греби та народного депутата України Ірини Суслової, за підтримки Проекту «Гендерне бюджетування в Україні» відбулася нарада щодо результатів гендерного забезпечення освітніх програм з місцевих бюджетів.

Відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Швеції про загальні умови технічного та фінансового співробітництва від 29 серпня 2007 року укладено Угоду між Міністерством фінансів України та Шведським агентством міжнародного розвитку та співпраці стосовно підтримки проекту «Гендерне бюджетування в Україні».

Гендерно орієнтоване бюджетування – визнаний у всьому світі ефективний інструмент, що сприяє розробленню справедливих і ефективних бюджетів, спрямованих на задоволення реальних потреб чоловіків і жінок. Такий підхід до складання бюджетів дає змогу побачити кінцевого отримувача бюджетних коштів, проаналізувати ефективність витрат, а також  виділити групи з відмінними та особливими  потребами.

Відповідно до Угоди  про співробітництво від 17 червня 2015 року  № 13010-05 між Міністерством фінансів України, Міністерством освіти і науки України та Проектом МОН активно долучилося до реалізації зазначеного проекту.

У рамках цього проекту передбачається здійснювати співробітництво у сфері розвитку системи управління фінансами, зокрема в частині підвищення  економічної ефективності і прозорості  бюджетних асигнувань з урахуванням різних потреб жінок та чоловіків шляхом впровадження гендерно чутливого бюджетування в бюджетний процес на державному та місцевому рівнях.

Для врахування гендерних аспектів у бюджетних освітніх програмах учасниками наради  розглянуто пропозиції та рекомендації щодо внесення змін до статистичної та фінансової звітності в рамках реалізації освітніх проектів у 5 регіонах, зокрема Івано-Франківській, Чернівецькій, Херсонській, Закарпатській областях та м. Київ.

За результатами проведеної наради підготовлено пропозиції стосовно внесення змін до спільного наказу Міністерства фінансів України та Міністерства освіти і науки України  «Про затвердження Типового переліку бюджетних програм та результативних показників їх виконання  для місцевих бюджетів у галузі «Освіта» від 01.06.2010 р. № 298/519, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 червня 2010 р. за  № 413/17708, та статистичної звітності загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів, що будуть представлені  20 вересня 2016 року в Міністерстві фінансів України на засіданні міжвідомчої Координаційної робочої групи щодо запровадження гендерно чутливого бюджетування в Україні.

 

версія для друку