українська російська англійська
Ксенія Ляпіна: Ми, як скульптори, повинні відсікати зайве та створити моделі регулювання по кожному з ринків
13.09.2016 | 12:34
ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

12 вересня Голова ДРС Ксенія Ляпіна взяла участь у прес-брифінгу на тему «Від дерегуляції до ефективного регулювання», який відбувся у прес-центрі КМУ. Також серед спікерів: Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр, Міністр економічного розвитку і торгівлі України, Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Олексій Гончарук, голова Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Йшлося про перегляд та якісний вимір ефективності регуляторного поля у 5 ключових секторах економіки – енергетиці, будівництві, сільському господарстві та безпеці харчових продуктів, транспорті та інфраструктурі, інформаційних технологіях та телекомунікація. Також учасники брифінгу розповіли про складові процесу: інвентаризацію актів, цілей, інструментів, ринків, оцінку результатів, формування публічних планів та нових рішень.

«Зараз ми намагаємось переробити стару радянську систему державного управління на нову, сучасну, європейську. Державний службовець має доводити суспільству необхідність прийнятих рішень», - зазначила Голова ДРС.

Прискорений перегляд нормативно-правової бази регуляторних актів вже відбувся у 2005 та 2010 роках. Тоді було скасовано кілька тисяч зайвих нормативно-правових актів, але бізнес не відчув позитивних наслідків. Єдиний критерій, за допомогою якого можна оцінити якість дерегуляції – це витрати на ведення бізнесу.

Голова Державної регуляторної служби підкреслила недоцільність вимірювання ефекту дерегуляції за кількістю скасованих документів. За словами Голови ДРС, ефект від такого підходу є сумнівним, адже не дає відчутної економії для реального бізнесу.

«Дерегуляція та ефективне регулювання – це коли бізнес стане вести дешевше і коли мінімальними затратами досягається найбільший результат», - пояснила Ксенія Ляпіна.

За її словами, є два методи створення кращого регулювання, які наразі необхідно комплексно застосовувати. Реактивний метод – це ухвалення та виконання Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, який складається зі звернень бізнесу та проактивний метод – перегляд комплексу регулювання у певних сферах господарювання. Другий метод спрямований на перегляд нормативно-правової бази регулювання ринків. Тобто, спочатку визначаються конкретні ринки, регулювання, яке впливає на нього, а потім весь комплекс цього регулювання аналізується з точки зору його відповідності принципам регуляторної політики.

«Маємо побудувати нові моделі регулювання по кожному з ринків. Як скульптори, ми повинні відсікати все зайве, створюючи гармонійну конструкцію, яка відповідатиме європейським зразкам. Тільки тоді представники бізнесу помітять зрушення», - додала Голова ДРС.

 

версія для друку