українська російська англійська
Остап Семерак: Близько десятка компаній цікавляться можливостями будівництва сонячних електростанцій у зоні відчуження
13.09.2016 | 14:26
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Чорнобильська зона є територією з невикористаним потенціалом і залишається перспективною для розвитку відновлювальної енергетики в Україні.  Про це під час зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він навів приклад Німеччини, яка відмовляється від "мирного атома" і поступово зупиняє діючі ядерні реактори, віддаючи перевагу сонячній енергетиці. "Німецькі науковці, які робили дослідження потенціалу сонячної енергетики в Україні дійшли висновку, що найгірше місце в Україні для сонячної енергетики є у будь-якому разі краще, ніж найкраще місце для сонячної енергетики в Німеччині", - розповів Остап Семерак.

Він нагадав, що за час роботи нинішнього Уряду вітчизняне законодавство зазнало змін та відкриває нові можливості для бізнесу, який цікавить інвестування у сферу відновлювальної енергетики. Зокрема, будівництва сонячних електростанцій на території зони відчуження.

«Нам  вдалося внести зміни до нашого законодавства. Наприклад, про правовий режим у зоні відчуження, врегулювали питання оренди землі та іншого майна. Наявна інфраструктура на території Чорнобильської зони і кількість людей з високим рівнем кваліфікації, які в міру виведення ЧАЕС з експлуатації можуть бути залучені для роботи об’єктах відновлювальної енергетики», - пояснив Міністр.

Він повідомив, що сьогодні близько 10 різних компаній зацікавилися цією пропозицією та проходять процедуру отримання землі в оренду.

«Всіх представників бізнесу, кого цікавить ця галузь, запрошуємо долучатися і бути серед перших. Наша мета – максимально адаптувати зону відчуження до умов сьогодення та показати, що всі процеси реалізації даних проектів відбуваються  з врахуванням безпеки - під наглядом як української влади, так і наших міжнародних партнерів», - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, в липні Верховна Рада прийняла Закон «Про врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» (№ 4437), що відкриває шлях зокрема, для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження.

 

версія для друку