українська російська англійська
Урядовий комітет з питань соцполітики схвалив проект Порядку створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про ВПО
13.09.2016 | 16:26
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 13 вересня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку.

Члени Урядового комітету схвалили та направили на розгляд Кабінету Міністрів України проект Постанови «Про затвердження Порядку створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про ВПО». Відповідна база даних створюється для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які є внутрішньо переміщеними.

Відповідно до проекту постанови, інформація до бази даних вноситиметься уповноваженими органами: структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад в електронній формі на підставі поданої ВПО заяви.

Одержувати інформацію з бази даних матимуть право Мінфін, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО, інші центральні органи виконавчої влади, Пенсійний фонд України та його територіальні органи, громадські об’єднання, волонтерські та благодійні організації, які надають адресну допомогу ВПО (без доступу до персональних даних). Самі ВПО або їх законні представники, користуючись базою даних, зможуть ознайомитися з власною заявою про взяття на облік, інформацією про стан цієї довідки, інформацією щодо надання відповідної допомоги та наданими громадськими об’єднаннями, волонтерськими та благодійними організаціями пропозиціями стосовно надання допомоги переселенцям відповідної до їхніх потреб.

Організацію контролю за доступом до бази даних, відповідно до Порядку, забезпечуватиме Мінсоцполітики, яке буде і адміністратором бази даних.

Доступ до інформації, яка міститься в базі даних, здійснюватиметься на безоплатній основі.

Як відомо, 22 серпня цього року Єдина інформаційна база даних про внутрішньо переміщених осіб запрацювала у тестовому режимі.

 

версія для друку