українська російська англійська
Остап Семерак: Мінприроди планує повністю перейти на он-лайн сервіси
13.09.2016 | 17:16
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Повний перехід до електронного врядування суттєво полегшить умови для ведення бізнесу в Україні. Про це під час зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Зокрема, він нагадав, що Мінприроди запустило систему електронного декларування  (http://e-eco.gov.ua/site/index)  та інтерактивну мапу сміттєзвалищ (https://ecomapa.gov.ua/), а у подальшому планує повністю перейти до системи електронних адміністративних послуг.

«Плануємо на порталі Міністерства розмістити доступ до он-лайн інформації з кожного джерела забруднення. Наприклад, інформацію про викиди в повітря тим чи іншим підприємством. Кожна точка забруднення атмосферного повітря повинна бути обладнана не лише фільтрами, але й датчиками, які в он-лайн режимі фіксують показники щодо викинутих в атмосферу речовин», - розповів Остап Семерак.

Він зауважив, що в Україна на рівні законодавства запроваджено принцип «забруднювач платить», що цілком відповідає європейським нормам, проте на практиці працює неефективно.

«Ця система повинна бути іншою. Мінприроди виступає за партнерські відносини та пропонує бізнесу встановлювати необхідне обладнання: фільтри, лічильники. Поставив обладнання, забруднив менше – платиш менше. А якщо забруднив більше, то відповідно і платиш більше. Держава повинна запропонувати коефіцієнт та через зменшення оподаткування стимулювати встановлення фільтрів та датчиків, зменшуючи таким чином рівень забруднення навколишнього природного середовища.  Ми готові йти бізнесу на зустріч, зокрема, з екоподатком», - резюмував Остап Семерак.

 

версія для друку