українська російська англійська
Торговельно-економічне співробітництво має стати пріоритетом взаємодії України та Польщі - Володимир Гройсман під час зустрічі із Головою МЗС Вітольдом Ващиковським
13.09.2016 | 19:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок провів зустріч з Міністром закордонних справ Польщі Вітольдом Ващиковським. Сторони обговорили напрямки поглиблення двосторонньої співпраці країн.

Володимир Гройсман зауважив, що рівень торговельно-економічного співробітництва країн – недостатній і має потенціал до поглиблення. У цьому контексті він виступив за активізацію роботи Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

"Наше стратегічне завдання, наших урядів, – відбудувати якісну систему взаємостосунків. Тут ми можемо поглиблювати нашу співпрацю в економічній сфері. Ми маємо шукати все більше і більше питань, які б нас об’єднували, які роблять нас ближче одне до одного. Принаймні, хотів би ще раз підкреслити, що для нас надзвичайно важливо поглиблення нашої двосторонньої співпраці", - зазначив він.

Прем’єр-міністр наголосив на необхідності розвитку інфраструктури. "Думаю, що наше завдання полягає у тому, щоб ми інфраструктурно, все, що стосується державного кордону, поєднань наших транспортних можливостей, створили таку інфраструктуру, яка буде більше інтегрувати нас і пожвавлювати нашу економічну співпрацю", - зазначив він.

Окремої уваги, за його словами, потребує розвиток прикордонної інфраструктури: "Не пасує нам з вами, коли у чергах між нашими країнами стоять сотні автомобілів, сотні громадян", - зазначив Володимир Гройсман.

За його словами, необхідно організувати спільний контроль і оформлення - "потрібно зробити сервіс якісним", зауважив він.

Голова Уряду також відзначив необхідність поглиблення двосторонньої співпраці України та Польщі, зокрема у сферах оборони, енергетики, освіти, підсилення співпраці на регіональному та місцевому рівні, координації зусиль на зовнішньополітичному рівні.

У цьому контексті Прем’єр-міністр подякував Польщі за позицію щодо підтримки України у її євроінтеграційних прагненнях та у протистоянні агресії Росії.

"Наша консолідована позиція має бути абсолютно чіткою щодо неможливості агресії у сучасному світі", - зазначив Володимир Гройсман.

Окремо Голова Уряду висловив сподівання, що історичні питання будуть не роз'єднувати Україну та Польщу, а об’єднувати. "Я буду все робити для того, щоби ми були спільні, єдині, міцні, і щоби ми мали на усіх щаблях поглиблення нашої співпраці", - наголосив він.

Прем’єр-міністр також високо оцінив переговори з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Беатою Шидло у м. Криниця-Здруй. "Переконаний у тому, що теми, які ми обговорювали, будуть мати своє продовження в конкретних справах", - зазначив він.

 

версія для друку