українська російська англійська
Український інститут книги розпочинає свою діяльність
13.09.2016 | 20:21
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

13 вересня Міністр культури Євген Нищук, під час брифінгу на тему «Український Інститут Книги: Новий підхід до літератури і читання в Україні», повідомив про початок  функціонування новоствореної інституції, покликаної реалізовувати державну політику в напрямку розвитку писемної та книжкової культури – Інституту книги та представив в.о. директора цього закладу - Ростислава Семківа.

«Насправді, це дуже важлива подія  не лише для Міністерства культури, а й для всього інтелектуального, думаючого суспільства. Адже є визначення, що якщо суспільство читає, якщо воно мислить – воно розвивається. Інститут книги – це саме та інституція, яка має нести в своїй роботі нові тенденції поширення серед людей моди на читання», - зазначив під час виступу  Євген Нищук.

За словами Міністра культури, мовна політика та Інститут книги матимуть великий  суспільний вплив через програму читання та поширення книжок, бо це дає можливість природним шляхом, змалечку ставитись з любов’ю та повагою до рідної мови.

«Є ще один важливий момент, це те, що Міністерство культури спільно з Інститутом книги має на меті участь України у відомих міжнародних  заходах,  таких наприклад, як Франкфуртський ярмарок, що відбудеться в жовтні. Ми сподіваємося, що Інститут книги – це лише перша ластівка, бо далі маємо на меті, ще до кінця року, створити Інститут Музею. І таким чином,  ми будемо продукувати стратегію культурного розвитку в різних напрямках», - повідомив Євген Нищук.

Ростислав Семків під час свого виступу  розповів про основні напрямки діяльності Інституту книги, його структуру, джерела фінансування та очікувані результати функціонування  закладу.

Інститут книги, за його словами, це універсальний посередник між державними інституціями, найперше Міністерством культури та тими  інституціями, які співпрацюють з бібліотеками, видавництвами, освітніми закладами, і з іншого боку з читачами і читацькими об'єднаннями, які безперечно зацікавленні в поширенні читання.

Серед основних напрямків діяльності Інституту є підтримка книговидання, перекладацької школи та пропагування української літератури на міжнародному рівні через виставки,  поетичні фестивалі та інші мистецькі заходи.

Важливим напрямком діяльності Інституту книги, Ростислав Семків також відзначив активізацію роботи бібліотек, перетворення їх на активні культурні центри, здійснення  координації кампанії пропаганди читання і книжкової культури взагалі.

Щодо джерел функціонування Інституту, Ростислав Семків, окрім державної підтримки, опираючись на досвід подібних інституцій в інших країнах, розглядає пошук партнерів найперше серед місцевих громад, серед об’єднань добровільних читачів, благодійників.

«Думаю, що від створення Інституту книги повинні виграти всі учасники процесу - читачі, яким буде надано інформацію і кращий доступ до цікавої літератури, видавництва, у яких збільшиться кількість читачів, і все наше суспільство загалом. Нашою метою є побачити Україну  державою, де є багато читачів, а отже багато цікавих людей, які поважають і цінують книгу»,  – підкреслив Ростислав Семків.

 

версія для друку