українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Каєм Мюккяненом
14.09.2016 | 18:34
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Каєм Мюккяненом.

Сторони привітали відновлення роботи двосторонньої комісії з економічного співробітництва. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила зацікавленість у напрацюваннях Фінляндії у сферах освіти, енергоефективності та переробки відходів. Пан Мюккянен запевнив у повній підтримці його країною візової лібералізації між Україною та ЄС і незмінній позиції Гельсінкі щодо необхідності збереження санкцій проти Росії. Міністр зазначив, що попри контрсанкції РФ, влада і бізнес Фінляндії, – навіть той, що постраждав найбільше, – розуміють важливість продовження тиску на Росію, яка порушує міжнародне право.

Зараз багато фінських компаній не можуть працювати в Росії, тому вони зацікавлені в українському ринку. За словами Кая Мюккянена, активна робота Європейського інвестиційного банку в Україні є гарним сигналом за кордон. Ефективне функціонування механізмів співпраці України з міжнародними фінансовими інституціями є дуже важливим для залучення іноземних інвесторів, сказав пан Мюккянен.

Окрім цього, сторони обговорили міграційні виклики в Україні та ЄС. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що українці не становлять міграційної загрози для Європи. Водночас вона звернула увагу фінської делегації на роль Росії в оркеструванні міграційних хвиль на континенті, як важіль впливу Кремля на настрої європейців. Ще одним інструментом тиску РФ, за словами Віце-прем`єр-міністра, є енергетичний шантаж.

Вона поінформувала про те, що Україна спрямувала запит до компетентних європейських інституцій стосовно відповідності проекту газогону «Північний потік-2» нормам європейського енергетичного законодавства. Пані Климпуш-Цинцадзе запевнила у надійності нашої держави як транзитера природного газу до Європи.

Напередодні Кай Мюккянен відвідав південні регіони України, де ознайомився з проектами, що були реалізовані завдяки фінській допомозі та інвестиціям. Він оцінив позитивні зміни у питанні ефективного використання інвестицій в нашій державі та наголосив на важливості продовження роботи в цьому напрямі. 

Зокрема, учора в смт Антонівка Херсонської області відбулося урочисте відкриття першої в Україні «зеленої школи», зведеної коштом Уряду Фінляндії.

На території України діє понад 70 підприємств з фінськими інвестиціями. За 2 останні роки Фінляндія виділила нашій країні допомоги в розмірі 24 млн євро.

Також сьогодні Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Кай Мюккянен відкрив Дні фінської енергетики в Україні.

 

 

 

версія для друку