українська російська англійська
Україна та Словаччина працюють над активізацією транскордонного співробітництва
15.09.2016 | 16:17
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Активізація співпраці з транскордонного співробітництва України з державами-сусідами, зокрема із Словаччиною, є однією з основних операційних цілей державної регіональної політики. Важливе значення для здійснення цього мають розвиток прикордонної інфраструктури, реконструкція діючих та розбудова нових пунктів пропуску через держкордон, здійснення спільного прикордонно-митного контролю і малого прикордонного руху, спрощення процедури митного оформлення та скорочення часу її виконання. Про це йшлося під час XII засідання Міжурядової Українсько-Словацької комісії з питань транскордонного співробітництва, яке проходило з 12 по 13 вересня в Ужгороді.

За словами директора департаменту з питань регіонального розвитку Мінрегіону Олени Кучеренко, на засіданні сторони обговорили можливість оптимізації консульськими установами Словацької Республіки в Україні порядку прийому громадян України з питань видачі віз та дозволів на місцевий прикордонних рух. Було домовлено якнайшвидше внести зміни до Угоди про місцевий прикордонний рух та Угоди про спільний контроль і подальше визначення переліку пунктів пропуску.

«Словацька сторона висловила свою підтримку лібералізації візового режиму, що в майбутньому має привести до скасування візових вимог», - зазначила Олена Кучеренко.

Також було обговорено питання розвитку прикордонної інфраструктури на українсько-словацькому кордоні та модернізації і реконструкції пунктів пропуску - продовження розбудови пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецке», будівництво нового автодорожнього пункту пропуску «Соломоново-Чієрна» та під’їзної дороги до нього, шляхів розвитку пункту пропуску «Уліч-Забродь».

Комісія заслухала інформацію про перспективи розвитку міжнародного аеропорту «Ужгород» та про діяльність, що підтримується Урядом Словаччини для розвитку прикордонного співробітництва в рамках Норвезьких грантів.

Сторони домовились сприяти розвитку співробітництва з питань запобігання забрудненню та очищенню води в річках, запобіганню паводків, попередженню природних надзвичайних ситуацій та надання взаємної допомоги в надзвичайних ситуаціях, а також щодо реалізації інших спільних проектів в рамках  нової програми прикордонного співробітництва «Україна – Угорщина – Словаччина – Румунія» Європейського інструменту сусідства на 2014–2020 роки та Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Нагадаємо, Мінрегіон спільно з іншими центральними та місцевими органами влади розробив, а Уряд 23 серпня цього року затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на період 2016-2020. Впровадження цього документу відкриває нові можливості для розвитку регіонів та активізації діяльності громад прикордонних територій щодо співробітництва з міжнародними партнерами.

Довідково

На XII засіданні Міжурядової Українсько-Словацької комісії з питань транскордонного співробітництва українську сторону представляла директор Департаменту з питань регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олена Кучеренко, словацьку делегацію очолював Державний секретар МВС Словацької Республіки Рудольф Урбановіч.

У засіданні взяли участь голова Закарпатської державної адміністрації Геннадій Москаль, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, Тимчасовий повірений Посольства України в Словацькій Республіці Оксана Кицун, Посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек, Державний секретар Міністерства фінансів Словацької Республіки Дана Мігер, Генеральний консул Словацької Республіки у м. Ужгород Янка Буріянова та представники МВС, Мінфіну, МЗС, Міністерства транспорту, будівництва та регіонального розвитку Словацької Республіки.

XIII засідання Українсько-Словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва відбудеться у 2017 році на території Словаччини.

 

версія для друку