українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: "Подолання гендерного розриву вимагає негайних злагоджених дій усіх гілок влади і громадських організацій"
15.09.2016 | 17:07
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

«У звіті Всесвітнього економічного форуму наша держава посіла 67 місце у світі за гендерним розривом. Протягом 2015 року в Україні зареєстровано понад 100 тисяч звернень із приводу насильства в сім'ї. 88 з половиною тисяч цих звернень – від жінок. І ми мусимо бути свідомі того, що ці цифри далеко не повністю відображають справжній стан справ, адже не кожна жінка наважиться сказати про свій біль, перебуваючи в постійному страху», – сказала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи на міжнародному форумі «Партнерство Парламенту, Уряду та громадянського суспільства для виконання Національного плану дій «Жінки, мир, безпека», організованому міжфракційним парламентським об`єднанням «Рівні можливості».

Віце-прем`єр наголосила на важливості ухвалення Урядом у литому цього року Національного плану дій щодо реалізації резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. План спрямований на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидію дискримінації та гендерному насильству. «Документ знаковий і дуже важливий. Головне – неухильне виконання всіх положень плану дій і чітка відповідальність окремих виконавців», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Говорячи про службу жінок в лавах Збройних Сил України, пані Климпуш-Цинцадзе порівняла кількість жінок-офіцерів в Україні та Німеччині. Так у нашому війську із 17 000 (8,5% від загальної чисельності військовослужбовців) жінок офіцерів лише 231, тоді як із 17 000 жінок Бундесверу (9% від загальної чисельності військовослужбовців) офіцерів – 2 600. За словами, Віце-прем`єра, ця статистика свідчить про те, що подолання гендерного розриву вимагає негайних злагоджених дій усіх гілок влади і громадських організацій, високо оцінивши роль останніх у вирішенні цих проблем в Україні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу учасників форуму на економічний аспект проблеми, адже гендерна рівність є запорукою добробуту й миру. «Поза тим, не можемо не брати до уваги і гуманістичний бік питання. Як мама двох доньок я хочу, щоб вони разом із мільйонами інших українок спрямовували свої вміння і таланти на розвиток, а не на боротьбу із середньовіччям», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

Своєю чергою заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця наголосив на тому, що гендер є значно ширшим поняттям, ніж уявляє собі більшість: «Це про соціальну роль, яку особа готова виконувати в суспільстві».

Також учасники форуму висловилися за необхідність координації дій всіх міністерств з виконання Національного плану дій і активне залучення до процесу Ради національної безпеки та оборони, зважаючи на різке збільшення насильства над жінками на Сході, спричинене російською агресією. Окрім того, на думку урядовців, План треба відкоригувати з огляду на створення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

 

версія для друку