українська російська англійська
Під головуванням Павла Розенка відновила роботу Нацрада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
16.09.2016 | 15:04
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 16 вересня , під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу .

«Сьогодні ми фактично відновлюємо повноцінну роботу Національної ради. Перед нами стоїть завдання забезпечити ефективну протидію поширенню ВІЛ-інфекції та туберкульозу. Виконання цього завдання можливе лише шляхом повноцінної діяльності Нацради. Зараз ми переживаємо непросту суспільно-політичну ситуацію в Україні , але цей напрямок роботи для Уряду є і залишиться одним із пріоритетних в медичній та соціальній сфері і відновлення діяльності Нацради це ще раз підтверджує», - сказав Павло Розенко, відкриваючи засідання.

Він нагадав, що Нацрада як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України є Національним координатором з виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні та реалізує низку важливих завдань: від узгодження дій центральних і місцевих органів влади до забезпечення ефективного використання коштів, виділених як з держбюджету, так і з донорських джерел на заходи із протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

«Безумовно, навіть в цей скрутний час продовжується державне фінансування програм із протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Але, звичайно ж, ці кошти на 100% не можуть забезпечити фінансування всіх потреб у цьому напрямку, тому дуже важливим для нас залишається питання отримання додаткового фінансування від міжнародних донорських організацій, зокрема Глобального фонду», - зазначив Віце-прем’єр-міністр .

Він висловив вдячність представникам міжнародних організацій за фінансову допомогу, надану Україні  для боротьби туберкульозом та ВІЛ-інфекцією/СНІДом.  За словами Павла Розенка, завдяки програмам Глобального фонду Україні вдалося підвищити ефективність реалізації державної політики у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. «Завдяки цій допомозі нам вдалося досягти певної стабілізації епідемічної ситуації в України», - наголосив він.

«Але, незважаючи на те, що Україна демонструє певні позитивні тенденції на цьому напрямку, нам потрібно багато разом працювати та впроваджувати системні зміни, які дадуть змогу досягти успіхів по всіх напрямках діяльності нашої Національної ради», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Учасники засідання обговорили, зокрема, питання виконання Україною спеціальних умов в рамках реалізації грантів глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією та намітили подальші першочергові кроки для ухвалення та реалізації Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року.

 

версія для друку