українська російська англійська
У Києві відкрили виставку "Бабин Яр - Пам'ять на тлі історії"
16.09.2016 | 17:59
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У Музейно-виставковому  центрі «Музей історії міста Києва» відкрилася виставка «Бабин Яр – Пам’ять на тлі історії», присвячена 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Міністр культури Євген Нищук взяв участь у відкритті  виставки.

«Фактично відкриттям цієї виставки розпочинаються дні вшанування 75-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Масштаби цієї трагедії мабуть будуть оцінювати наші нащадки. Але для того, щоб вони усвідомили цю страшну трагедію в нашій історії, необхідно про це згадувати, проводити такі проекти», - сказав Міністр культури Євген Нищук під час відкриття  виставки.

«Навіть за часів Незалежності України багато інформації залишалось невідомою для нас, замовчувалися масштаби трагедії, тривалий час належним чином не відкривалися архівні документи. Зараз ми маємо історичний шанс змінити ставлення до цього сакрального місця  - Бабиного Яру, через трагедію народів, які віддали там свої життя».

Виставка «Бабин Яр – Пам’ять на тлі історії» складається із двох смислових та візуальних шарів:

- історія Бабиного Яру: від складання багатоконфесійного некрополя, через Голокост і нацистський терор, радянське знищення пам’яті про Яр, до сьогоднішнього змагання між різними суспільними групами за право увічнити тут «власну» пам’ять;

- проекти меморіального парку, що включатиме територію Бабиного Яру, прилеглих кладовищ, інші пам’ятні об’єкти навколо них. Зокрема інтеграцію в єдиний меморіальний простір наявних пам’ятників, пам’ятних споруд і знаків (за результатами Міжнародного архітектурного конкурсу «Бабин Яр – Дорогожицький некрополь»).

Окрім того, серед тематичних розділів виставки: "Бабин Яр, Лук’янівка та Сирець до початку німецько-радянської війни", "Бабин Яр під час нацистської окупації Києва", "Бабин Яр за радянських часів", "Бабин Яр за часів незалежності", "Жертви та праведники Бабиного Яру", "Міф про "Матч смерті", "Долі розстріляних тут членів ОУН".

Зокрема, для виставки фотоматеріали були надані президентом Всеукраїнської Єврейської Ради Олександром Сусленським.

Організатори проекту: Український інститут національної пам’яті, Музей історії міста Києва, Українсько-єврейська зустріч, Громадський комітет для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.

Виставка триватиме до 27 листопада.

 

версія для друку