українська російська англійська
Володимир Гройсман: Влада і суспільство мають об'єднатися для подолання викликів сьогодення
19.09.2016 | 14:36
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Влада та суспільство мають об'єднатися та спільно працювати над тим, аби побороти виклики сьогодення та створити країну, в якій комфортно і безпечно жити. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, виступаючи на "Всесвітньому комунікаційному форумі Давос Київ 2016" у понеділок.

"Не може одна влада змінювати життя. Це наше спільне завдання - коли і суспільство, і влада мають об'єднатися заради того, щоб досягти тієї мети, яку ми ставимо перед собою - верховенство права, відсутність корупції, розвиток економіки, справедлива соціальна політика, врешті-решт створити країну, в якій жити комфортно і безпечно. Це завдання наше спільне", - заявив Володимир Гройсман.

За його словами, протягом 25 років незалежності у країні консервувалася спотворена, "гібридна" система, що залишилася у спадок від Радянського Союзу. Ця система продукувала корупцію, надмірну централізацію влади, неефективне управління державними фінансами, майновою власністю, відсутність якісної інституційної спроможності влади, яка би дала можливість адекватно сприймати виклики.

Саме тому сьогодні, після Революції Гідності, перед Україною стоїть завдання забезпечити трансформацію країни, зміни, які суспільство визначило пріоритетними, та ефективну інтеграцію до європейської спільноти, зауважив Прем’єр-міністр.

"Це все покладає величезні зобов'язання і на владу, і на суспільство, - зауважив він. - Якщо хтось може сказати, що можемо найняти владу, яка буде сама це робити, ніколи це не відбудеться. Маємо робити це тільки разом".

У цьому контексті комунікація має важливе значення, зауважив Голова Уряду. Влада має не лише давати інформацію, а й отримувати зворотну інформацію, для того щоб розуміти, що відбувається насправді і корегувати свої дії. Водночас, вона має пояснювати свої дії громадянам.

"Потрібно не тільки працювати, а потрібно комунікувати. Потрібно дуже чітко давати пояснення, навіщо ми це робимо, що це дасть, який ми будемо мати результат", - зазначив Володимир Гройсман.

Водночас із внутрішніми викликами Україна має також подолати, зокрема, інформаційну агресію, яка ведеться проти неї, зауважив Прем’єр-міністр. Він зазначив, що Російська Федерація витрачає більше мільярда доларів щороку на комунікацію та "покрила своєю пропагандистською мережею аудиторію понад 500 млн людей". За його словами, це "говорить про те, що, використовуючи недобросовісну комунікацію, можливо підмінювати цей світ".

У цьому контексті потрібно "завжди дивитися на речі так, якими вони є насправді, і усе робити для того, щоби ніхто не зміг їх підмінити", зазначив Володимир Гройсман.

"Боротьба йде сьогодні не між сторонами, а між ідеологіями, між принципами, між цінностями. І тут важливо, щоб ті цінності, які нас об'єднують - демократія, свобода, непорушність міжнародного права, свобода слова - ці цінності мають бути тими, які переможуть", - наголосив він.

 

версія для друку