українська російська англійська
У жовтні відбудеться презентація результатів навчання майбутніх аудиторів, організованих ЄС
19.09.2016 | 16:45
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Планується, що у жовтні поточного року відбудеться офіційна презентація результатів півторарічної навчальної програми для аудиторів із безпечності харчових продуктів, організованої Проектом ЄС «Удосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» для представників Держпродспоживслужби. Про це повідомив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв’ю АПК-Інформу.

«Відповідно до плану проводимо ряд навчань. Особливо дякуємо за підтримку нашим міжнародним партнерам, у першу чергу проекту Європейського Союзу під керівництвом Тоні Віла, в рамках якого проводилися тренінги із запровадження HACCP. Презентацію результатів цих навчать ми плануємо в жовтні. Оцінку знань проводила компанія СЖС, фактично незалежно від тренерів, і ми маємо дійсно об'єктивні результати», - наголосив Володимир Лапа.

Він додав, принципи проведення аудитів, заснованих на НАССР, у рамках зазначених тренінгів вивчали майже 500 майбутніх інспекторів з усіх регіонів України. Із цієї кількості близько 70% учасників успішно здали тести і отримають сертифікати аудиторів, які нададуть їм право перевіряти ефективність впровадження процедур, заснованих на принципах НАССР, операторами ринку харчових продуктів

Довідково

Проект «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» є частиною фінансованої Європейським Союзом Програми всеохоплюючої інституційної розбудови (Comprehensive Institution Building ProgrammeCIB) у сфері безпечності харчових продуктів в Україні із загальним бюджетом у 10 мільйонів євро.

7 жовтня 2014 р. Проект розпочав проведення навчальних заходів для представників Держветфітослужби, а з квітня 2016 року – для Держпродспоживслужби.

Основною метою діяльності даного Проекту є сприяння вдосконаленню системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні за принципом «від лану до столу» шляхом приведення законодавства України, інституційної інфраструктури та системи державного контролю у відповідність до регуляторної та адміністративної політики і практик ЄС.

Навчання проходило у дев’яти містах: Вінниці, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Києві, Львові, Одесі, Полтаві, Сумах та Харкові.

 

версія для друку