українська російська англійська
Коментар Речниці МЗС України Мар'яни Беци щодо Щорічної наради ОБСЄ з огляду виконання державами-учасницями зобов'язань у людському вимірі
20.09.2016 | 09:06
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

Під час Щорічної наради з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць ОБСЄ у людському вимірі (Варшава, 19-30 вересня 2016 року) делегація України звертатиме увагу на загрози безпеці та правам людини на просторі ОБСЄ, що стали наслідком триваючої агресії Росії проти України.

У ході офіційного відкриття Делегація України заявила рішучий протест щодо проведення Росією 18 вересня 2016 року виборів до Державної думи на окупованій території Автономної Республіки Крим, а також закликала держави-учасниці ОБСЄ до солідарності з Україною. Україна вважає такі вибори нелегітимними та нікчемними, які порушують українське законодавство та міжнародне право.

Особливий наголос було зроблено на необхідності здійснення з боку інститутів ОБСЄ, ООН та інших міжнародних організацій постійного моніторингу ситуації із забезпеченням прав громадян України на окупованих територіях Криму та Донбасу. Делегація України також висловила протест у зв’язку з незаконними діями Росії стосовно українських політичних в'язнів – Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших українських громадян, які незаконно утримуються в РФ, та закликала держави-учасниці використати всі наявні міжнародні правозахисні інструменти з метою їх негайного звільнення.

Делегація України закликала інститути ОБСЄ та держави-учасниці Організації не поступатися Гельсінкськими принципами та не нехтувати цінностями ОБСЄ на догоду Росії, яка їх грубо порушила вперше після Другої світової війни, незаконно окупувавши АР Крим - частину території України та розв`язавши конфлікт та підтримуючи незаконні збройні формування на Донбасі.

Довідково

Щорічна нарада з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць ОБСЄ у людському вимірі (Варшава, 19-30 вересня 2016 року), яку проводить Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, є ключовим заходом з питань прав людини, верховенства права та демократизації в рамках ОБСЄ.

У заході беруть участь урядові делегації з 57 держав-учасниць ОБСЄ, а також представники міжнародних та неурядових організацій, що опікуються правозахисною проблематикою.

 

версія для друку