українська російська англійська
Філософія Шовкового шляху є перспективним напрямком міжнародної співпраці - Євген Нищук
21.09.2016 | 17:07
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у нараді міністрів за круглим столом I Міжнародного культурного ЕКСПО 2016 Шовкового шляху головною темою якого стало «Дотримання «Мирної співпраці», створення нового механізму співпраці у сфері культури для країн, розташованих уздовж Шовкового шляху».

Під час свого виступу Міністр культури України назвав філософію Шовкового шляху перспективним  напрямком, націленим на діалог та можливість представити свою особливість – унікальну та неповторну в кожного народу культуру. Євген Нищук також назвав пояс Шовкового шляху яскравим прикладом творити та розвивати себе, свої народи у мирі та повазі.

«Я радий, що древній бренд економічної співпраці ставить у своїй основі культурні традиції. Мене переповнює гордість, що  на такій платформі, в якій бере участь така велика кількість поважного міжнародного товариства, так часто звучить слово культура. Не секрет, що багато менеджерів культури різних країн докладають великих зусиль, щоб нагадати про значення культури, довести вищому політикуму, бізнесу, як необхідно підтримувати, розвивати, фінансувати  культуру. Тому що саме культурна спадщина, культурні проекти і культурна діяльність формує, виховує та розвиває повноцінне суспільство, ідентифікує народи та презентує їх у світі. Якщо сьогодні належно не оцінити значення сфери культури – завтра  доведеться витрачати в тисячу разів більше на зброю» – сказав  під час виступу Міністр культури України.

«Культура є найбільш значущим миротворцем і коли цієї мови, мови таланту, дружби, любові стає мало, то ми просимо світову спільноту бути солідарною з нами у боротьбі проти агресора. Тут, за цим круглим столом вже сьогодні звучала від кількох країн тривога та біль про те, що в ХХІ столітті ще лишилися ті, хто хоче руйнувати головні культурно-цивілізаційні цінності. Ми в Україні покладаємо на культуру місію цілителя від ран та спустошення, від тих, хто забув про ці цінності», - додав Євген Нищук.

Про необхідність налагодження культурних контактів, зближення між народами в контексті світової глобалізації говорив і Міністр культури Китайської Народної Республіки – Ло Шуган.

«Місто Дуньхуан, де ми проводимо I Міжнародне культурне ЕКСПО - це культурна скарбниця. Тут ми бачимо злиття західної і східної культур, і саме тут ми прагнемо відкрити новий канал у співробітництві між країнами Шовкового Шляху, вдихнути нове дихання у життя старовинного торгового шляху та відкрити його нові сучасні грані»,  - зазначив Міністр культури КНР.

Вподовж  круглого столу очільники культурних відомств з країн Шовкового Шляху чітко означили, що саме культурні контакти стають мостом з укріпленню діалогу між різними цивілізаціями, між Сходом та Заходом. А на фоні світової міжнародної фінансової кризи, часів, коли світова економіка відновлюється досить  повільно - активізують рух, який, як і у давні часи позитивно вплине на співпрацю між країнами.

 

версія для друку