українська російська англійська
Понад 5 млн грн зекономила пенітенціарна служба на перших закупівлях ліків із використанням нових прозорих тендерних процедур, - Наталія Севостьянова
21.09.2016 | 17:16
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Завдяки запровадженню нових прозорих процедур в тендерних закупівлях, які здійснюються Державною пенітенціарною службою України, на закупівлях ліків для хворих туберкульозом вдалося зекономити понад 5 млн грн, або третину від запланованої суми. Про це сьогодні в ході прес-конференції на тему «Результати першої прозорої закупівлі медикаментів у пенітенціарній системі» повідомила Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.

«Не зважаючи на те, що Державна пенітенціарна служба України ще не ліквідована, а функції здійснення закупівель ще не перейшли до Міністерства юстиції, ми разом з колегами з громадських організацій надали тендерному комітету пенітенціарної служби перелік рекомендацій для закупівель медикаментів», - повідомила Перший заступник Міністра юстиції.

Вона поінформувала присутніх, що минулого року переможцями всіх тендерів ставали лише 2 компанії. За відсутності конкуренції говорити про зниження вартості препаратів не доводилося. Цьогоріч ситуація мала змінитися завдяки використанню системи ProZorro, однак умови тендерів прописувалися таким чином, що замовлення знову отримували ті самі компанії.

«Проблема полягала в тому, що лоти, які виставлялися, включали в себе десятки різноманітних препаратів різних категорій. І суб’єктам, які бажали взяти участь у закупівлях було дуже важко це зробити, бо вони не могли забезпечити весь перелік ліків. Таким чином перемагали ті самі компанії, що й раніше», - зауважила вона.

Завдяки розробленим рекомендаціям, вдалося значно поліпшити ситуацію. У серпні та вересні було здійснено закупки протитуберкульозних препаратів. Очікувана вартість ліків становила 15,8 млн грн. Однак відповідно до пропозицій учасників тендеру, на закупівлю було витрачено 10,5 млн грн.

«Якщо порівняти очікувану вартість і пропозиції переможців, то в середньому економія становила 34%. За окремими лотами економія сягала 69%. Кожен лот включав в себе лише 1 вид лікарських препаратів, що дало можливість безпосереднім виробникам взяти участь у тендері й запропонувати найнижчу ціну», - заявила Наталія Севостьянова.

За її словами, економія на державних закупівлях може стати ресурсом, який допоможе ефективно запроваджувати реформу служби виконання покарань наступного року.

Член координаційної ради всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ/СНІД Сергій Дмитрієв у свою чергу наголосив на безпрецедентних змінах, які відбулися в системі закупівель завдяки роботі проведеній Міністерством юстиції.

«Цьогоріч ми бачимо як все почало змінюватися. Дякуємо, що прислухалися до наших рекомендацій. Як ми бачимо з наведених даних, є величезний прогрес в тому, що нас почули і відійшли від практики об’єднання різних препаратів у 1 лоті», - зазначив він.

 

 

версія для друку