українська російська англійська
Європарламент і український Уряд єдині у позиції збереження санкцій проти Російської Федерації, - зустріч Володимира Гройсмана із депутатами Європарламенту
21.09.2016 | 17:27
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у середу зустрівся із делегацією депутатів Європейського Парламенту. Сторони обговорили першочергові питання порядку денного, зокрема щодо завершення ратифікації Угоди про асоціацію із Європейським Союзом, запровадження безвізового режиму, а також протидії російській агресії.

Прем’єр-міністр подякував за підтримку України Європейським Союзом у сьогоднішніх умовах. "Ми відчуваємо, що Європейський Парламент нас підтримує, що є лідерство у цьому процесі. Ми відчуваємо лідерство у розвитку двосторонніх відносин і питаннях асоціації", - зазначив Володимир Гройсман.

Голова Уряду наголосив, що Україна очікує завершення ратифікації Угоди про асоціацію України із Європейським Союзом та прийняття рішення Європейським Парламентом про лібералізацію візового режиму для України найближчими тижнями.

У цьому контексті Голова делегації Європейського Парламенту у Парламентському комітеті асоціації Україна-ЄС Андрєй Пленкович зауважив, що Європейський Парламент готовий підтримувати Україну, зокрема у завершенні ратифікації Угоди про асоціацію із ЄС та якнайшвидшому винесенні питання про запровадження безвізового режиму для України на засідання Парламенту у Страсбурзі.

Він повідомив, що 26 вересня відбудеться засідання Комітету Європейського Парламенту з питань громадянських свобод, де буде заслухано доповідь щодо надання безвізового режиму для України, яка є позитивною.

Окремо сторони обговорили питання протистояння України російській агресії. Володимир Гройсман поінформував співрозмовників про ситуацію на Донбасі та подякував європейським колегам, які відвідували схід країни, щоби побачити ситуацію на власні очі.

Прем’єр-міністр закликав до консолідації позиції у протидії агресору.

"Ми не можемо робити кроки, які будуть заохочувати до подальшого насилля. Ми не маємо права торгувати цінностями і принципами", - підкреслив він.

Володимир Гройсман також наголосив на недопустимості зняття санкцій відносно Російської Федерації, допоки не досягнуто миру: "Відмінити тиск проти агресора - це капітулювати перед агресором. Я вважаю, що це не шлях сучасних демократичних європейських країн".

Він запевнив європейську сторону, що Уряд відданий проведенню реформ, курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Він поінформував, що вдалося досягти певного прогресу, зокрема в антикорупційній політиці, початку судової реформи та реформи державної служби, децентралізації, досягненні макроекономічної стабільності.

"Цей шлях внутрішніх реформ є дуже непростим, але наші кроки доводять те, що ми будемо мати успіх, зокрема у тих змінах, що будуть забезпечувати макроекономічну стабільність", - зазначив Володимир Гройсман.

 

 

 

версія для друку