українська російська англійська
Україна крок за кроком імплементує законодавство ЄС щодо підвищення енергоефективності будівель
22.09.2016 | 10:53
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

21 вересня 2016 року на своєму засіданні Комітет ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства підтримав проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» (реєстр. №4941 від 11.07.2016) та вирішив рекомендувати ВРУ прийняти даний законопроект за основу у першому читанні.

«Першочерговою метою законопроекту є створення умов для скорочення споживання енергії у будівлях, які є найбільшими споживачами енергії як в Україні, так і в більшості країн ЄС», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та нагадав, що проект Закону розроблено Держенергоефективності спільно з Мінрегіоном з метою імплементації Директиви 2010/31/ЄС. Відповідно в Україні запроваджуватимуться ті заходи, які реалізовуються в усіх країнах-членах ЄС та країнах Енергетичного Співтовариства.

Одне з основних положень законопроекту – це запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель. В сертифікатах зазначатимуться дані про енергоспоживання будівлі та рекомендації щодо підвищення рівня енергоефективності в ній. Згідно з проектом Закону з 1 січня 2018 року така сертифікація в окремих випадках буде обов’язковою, а саме: для об’єктів будівництва; будівель, що продаються або передаються в оренду на строк не менше одного року; для державних установ; а також у разі отримання державної підтримки здійснення енергоефективних заходів.

Також передбачається створення відкритих баз даних: сертифікатів та виконавців сертифікації енергетичної ефективності будівель, звітів про результати обстеження систем опалення та кондиціонування будівель. Відповідальним за це буде Держенергоефективності.

Крім того, планується запровадити атестацію виконавців сертифікації енергетичної ефективності будівель. «Для цього ми застосували максимально спрощений ліберальний підхід – органом, що проводить атестацію, будуть відповідні атестаційні комісії профільних ВНЗ або саморегулівні організації», - уточнив Сергій Савчук.

За словами Голови Агентства, система енергетичної сертифікації також є важливою для удосконалення механізмів державної підтримки населення на впровадження енергоефективних заходів. Це є європейською практикою, що для надання державної підтримки має бути зафіксована досягнута економія енергоресурсів.

версія для друку