українська російська англійська
Уряд затвердив умови для випуску і розміщення облігацій на 1 млрд. дол. під гарантії США
23.09.2016 | 10:21
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Уряд України доручив Міністру фінансів Олександру Данилюку здійснити зовнішнє державне запозичення. Випуск облігацій зовнішньої державної позики здійснюватиметься на суму 1 млрд. дол. США. Термін погашення позики відбуватиметься через 5 років, за ставкою 1,471 % .

Це рішення прийнято відповідно до Угоди про гарантії запозичення між Україною та Сполученими Штатами Америки, підписаної 3 червня 2016 року.

Отримання цієї допомоги є результатом прогресу у реформах . Надаючи гроші США визнає виконання Україною взятих на себе зобов'язань, в тому числі запуску електронного декларування.

Кошти у розмірі 1 млрд. доларів, що будуть залучені від випуску облігацій під кредитні гарантії США, будуть використані на фінансування видатків державного бюджету, а саме на соціальні, пенсійні виплати та інші захищені статті видатків державного бюджету.

Додатково:

- Ця гарантійна Угода є частиною дво- та багатосторонньої економічної підтримки України, що включає чотирирічну програму МВФ (Механізм розширеного кредитування), та відображає збільшення підтримки економічних реформ українського Уряду. Вона покликана підтримати програми економічних реформ України, що підтримується МВФ, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та іншими членами міжнародної спільноти, а також забезпечити подальший доступ України до ринків капіталу.

- Це вже третя Угода зі США про кредитні гарантії. Попередні дві також були по одному мільярду доларів кожна у 2015 та 2014 роках відповідно

- Цей успіх є результатом інтенсивної роботи Міністерства фінансів України та усіх органів влади України.

Ключові факти: 

- випуск єврооблігацій на суму 1 млрд доларів на міжнародних ринках капіталу; 

- строк погашення 5 років (у 2021 році); 

- рекордно низька відсоткова ставка за всю історію України, як для випусків єврооблігацій, яка прогнозно складе не вище 2 відсотків річних.

 

версія для друку