українська російська англійська
Андрій Рева наголосив на посиленні інформаційно-роз’яснювальної роботи в регіонах, аби люди активніше звертались за субсидійною допомогою і не вірили міфам
23.09.2016 | 11:04
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

«Про реформування системи соціального захисту населення у 2016 та 2017 роках» говорили широким колом фахівців соціального захисту, керівників галузевих обласних та міських департаментів країни на колегії Міністерства соціальної політики України. Головував на заході Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Загальна складна економічна ситуація в Україні мала негативний вплив на рівень життя та соціальний стан значної частини громадян країни.

«Перевага популістичних гасел призвела до того стану економіки, що ми його маємо, - зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева. – Для виходу нашої держави із кризи Кабінет Міністрів розробив Операційний план, чотири напрямки якого стосуються соціальної галузі».

Однією із основних тем, котрим була приділена увага на колегії, стала тема субсидій. Зокрема, Андрій Рева наголосив на посиленні інформаційно-роз’яснювальної роботи в регіонах, аби люди активніше звертались за субсидійною допомогою і не вірили міфам, що розпалюють боязнь та зневіру. Основним посилом останніх є, що за певних, відомим лише міфотворцям, умов субсидію доведеться повертати. Треба усвідомити аксіому: субсидія – це безповоротна грошова допомога держави.

Також темою обговорення став і бюджет наступного 2017 року. Акцент робився на тому, що розроблений проект бюджету нинішнім Урядом має цілковито реалістичний характер. Там немає ні роздутих видатків, ні не зримих тут і зараз прибутків.

Загалом, як би не було, є й досягнення. Зокрема, зазначалось про те, що в липні зросла реальна зарплата на 7,5% порівняно із 2015 роком.

Також не малозначним є підписання тристоронньої Генеральної угоди 23 серпня 2016 року про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, на 2016-2017 роки між всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців в особі Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок в особі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України. Угодою регулюються питання підвищення конкурентоздатності національного виробника, оплати праці, умов охорони праці та соціального діалогу.

Критично визріла необхідність детінізації відносин у сфері заробітної плати, реформування служби зайнятості і т.д. Адже ситуація на ринку праці у результаті економічних дисбалансів та наслідків військового конфлікту на сході країни залишається напруженою.

З метою легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці, а також збільшення кількості осіб, охоплених соціальним страхуванням, запроваджується новий механізм нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення через делегування функцій Держпраці органам місцевого самоврядування. Зазначене дозволить запровадити на ринку праці новий механізм контролю, пов’язаний з посиленням мотивації контролюючих органів у здійсненні легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці, а також збільшити кількість осіб, охоплених соціальним страхуванням.

Загалом, колегія не лише обговорила зроблене, а й Міністром соціальної політики було поставлено ряд важливих завдань на найближчу перспективу.

 

версія для друку