українська російська англійська
Майже 2 млн грн допомоги на утеплення житла отримали ОСББ від Уряду у вересні
23.09.2016 | 12:24
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

22 вересня Держенергоефективності здійснило чергове відшкодування позичальникам «теплих» кредитів у рамках урядової програми з енергоефективності. Цього місяця 39 ОСББ, а це більше 3 тисяч сімей, отримали допомогу на утеплення у сумі 1,9 млн гривень.

«Ми вкотре пересвідчуємося у дієвості механізму співфінансування енергоефективних заходів, який закладено в основу програми «теплих» кредитів. Як відомо, утеплення цілої багатоповерхівки потребує чималих коштів, але завдяки урядовій та місцевим програмам підтримки ОСББ може значно зменшити свої витрати, інколи навіть вполовину і більше», - наголошує Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Голова Агентства пояснює, що разом з урядовою допомогою ОСББ можуть отримувати відшкодування за «теплими» кредитами ще й з місцевих бюджетів. У країні прийнято вже 127 таких програм. Вони різні і поширюються на області, райони, міста. Наприклад, у Києві місцева влада повертає ОСББ 30% суми залучених коштів на енергоефективні матеріали та обладнання , а у Харківській області – 20%.

Вже сьогодні ОСББ можуть розраховувати на додаткову компенсацію своїх витрат від місцевої влади, наприклад, у таких містах та обласних центрах: Вінниця, Луцьк, Краматорськ, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Київ, Львів, Сєверодонецьк, Миколаїв, Одеса, Суми, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

За весь час дії програми ОСББ, які взяли участь у програмі з енергоефективності, отримали від Уряду фінансову допомогу на проведення енергоефективних заходів у розмірі 10,73 млн гривень. Водночас місцева влада відшкодувала ОСББ ще 3,2 млн гривень.

 

Довідково

 З питань участі в урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся до Call-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.

Дізнатися, чи працює місцева програма здешевлення «теплих» кредитів в області, районі чи місті, де Ви проживаєте, можна на Інтерактивні карті на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

Інтерактивну карту розроблено Держенергоефективності за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB) компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

 

 

версія для друку