українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала Парламент до більшої взаємодії з Урядом у процесі імплементації Угоди про асоціацію з ЄС
23.09.2016 | 13:47
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Для України  настає етап, коли ми маємо підбити перші підсумки виконання Угоди про асоціацію. Про це під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді заявила Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Угода по асоціацію для України – це не просто міжнародний договір, - це символ змін, основний трамплін для інтеграції України до всіх чотирьох свобод Європейського Союзу – свободи руху людей, капіталу, товарів і послуг», – зазначила Віце-прем`єр-міністр. Для виконання Угоди нашій державі треба імплементувати понад 300 актів ЄС, що регулюють 25 сфер правовідносин.

Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що Угода ЄС з Україною є наймасштабнішою з усіх аналогічних угод коли-небудь підписаних ЄС. На її думку, це є і викликом, і величезною платформою можливостей для виходу України на ринок ЄС, підвищення якості послуг і товарів через гармонізацію відповідних стандартів, створення здорового конкурентного середовища.

Віце-прем`єр-міністр звернула увагу парламентаріїв на те, що 1 листопада спливає 2 роки з початку тимчасового застосування Угоди про асоціацію і, відповідно, спливає час, відведений для імплементації у національне законодавство та практику 48 актів права ЄС та 2 конвенцій.

Уряд максимально мобілізував усі ресурси з метою гідного представлення досягнутого прогресу в грудні цього року на черговому засіданні Ради асоціації Україна-ЄС. До 5 жовтня Кабінет Міністрів планує розглянути, схвалити та направити на розгляд Верховної Ради необхідні нормативно-правові акти, спрямовані на виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію.

Разом із тим Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила стурбованість через те, що значна частина «євроінтеграційних» законодавчих актів тривалий час перебуває на розгляді у Парламенті. «Найближчими днями я звернусь до Голови Верховної Ради України з офіційним листом, у якому буде визначено чіткий перелік законодавчих актів, котрі ми маємо ухвалити до сплину дворічного терміну виконання Угоди», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

В Уряді започатковано регулярний секторальний діалог із заступниками міністрів з питань європейської інтеграції щодо виконання Угоди. За результатами останнього засідання, яке відбулося вчора, 22 вересня, міністерствам доручено забезпечити максимальну взаємодію з профільними комітетами Верховної Ради з метою просування розгляду відповідних законопроектів. «Я також закликаю членів відповідних комітетів Верховної Ради до конструктивного діалогу. Особливо хотіла б звернутися до комітетів із питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, з питань охорони здоров’я, з питань транспорту. На розгляді цих комітетів перебуває основна частина відповідних законодавчих актів», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Окрім цього, вона привітала ухвалення Закону України «Про Національну комісію з питань регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг» №2966-д. «Це справжній євроінтеграційний поступ, який, окрім виконання міжнародних зобов’язань, також відкриває можливість для отримання Україною наступного траншу макрофінансової допомоги ЄС», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.

Вона висловила надію на адвокацію та своєчасний розгляд відповідних законодавчих ініціатив із боку Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, адже зараз сформувалася нагальна потреба у чіткій регламентації взаємодії Парламенту та Уряду в контексті виконання Угоди.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, Уряд уже зробив низку кроків, щоб забезпечити системність роботи у частині виконання Угоди, невід’ємність процесу від галузевих реформ, інституційну спроможність щодо моніторингу та контролю цієї роботи. Нещодавно суттєво збільшено Урядовий офіс із питань європейської інтеграції, під егідою Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України створюється група з підтримки реформ, триває процес формування електронної системи моніторингу виконання Угоди та розробка нової редакції Регламенту Кабінету Міністрів України.

Водночас багато стратегічних питань залишаються відкритими, зокрема, парламентський механізм виконання Угоди. Віце-прем`єр-міністр закликала Комітет ВРУ з європейської інтеграції найближчим часом виробити цей механізм разом та, у разі необхідності, оперативно встановити відповідні правові засади для такої роботи. «Заступники міністрів із питань європейської інтеграції та Урядовий офіс із питань європейської та євроатлантичної інтеграції є тим інституційним ресурсом, який може забезпечити експертну підтримку з точки зору права ЄС у процесі розгляду Верховною Радою проектів законодавчих актів», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

 

версія для друку