українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко закликав депутатів підтримати урядовий законопроект про захист українського книжкового ринку від російської пропаганди
23.09.2016 | 18:24
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ

У п’ятницю під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко виступив із доповіддю щодо дій Уряду спрямованих на захист українського книжкового ринку від продукції антиукраїнського змісту. 

Під час виступу Віце-прем’єр-міністр акцентував увагу, що починаючи з 2014 року Урядом і Верховною Радою було прийнято ряд законів для захисту інформаційного  теле- та радіопростору України  від російської продукції, яка містить антиукраїнський та антидержавний зміст, проте залишилася прогалина в друкованій продукції.

В’ячеслав Кириленко повідомив, що у Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроект №5114, яким передбачено дозвільний принцип для книг походженням із РФ. Під заборону потраплятиме продукція,  яка містить антиукраїнський і антидержавний зміст та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.  Відповідно до законопроекту, під дозвільну процедуру потраплятимуть  лише книги із РФ і тимчасово окупованих територій,  тобто обмеження не застосовуватимуться для російськомовних книг, виданих в Україні. Також в 10-денний термін громадська експертна рада повинна буде або надати дозвіл або обґрунтовано відмовити.

Офіційна статистика за останні 3 роки свідчить про стабільне падіння імпорту російських книг в Україну. Разом з цим основною проблемою залишається «сіре» завезення, коли через кордон масово завозять  книжкову продукцію дрібними партіями до 50 кг на людину. Таким чином за різними оцінками, до 70% книжок, які поширюються в Україні, мають походження із країни-агресора.  Проект закону передбачає, що після його ухвалення кількість книг, які будуть дозволені для ввезення буде обмежено 10 примірниками на людину.

В’ячеслав Кириленко закликав депутатів підтримати урядовий законопроект і до кінця року його ухвалити:

«Це буде вагомим кроком для захисту українського книжкового ринку від продукції антиукраїнського змісту.  Це питання національної безпеки України, невід’ємною складовою якої є питання гуманітарної безпеки».

 

версія для друку