українська російська англійська
У Києві відбулася конференція з розробки концепції українсько-американського навчання "Сі Бриз - 2017"
26.09.2016 | 16:48
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Конференція з розробки концепції українсько-американського навчання “Сі Бриз – 2017” відбулася у Києві за участі представників Військово-Морських Сил Збройних Сил України та Сполучених Штатів Америки.

Під час брифінгу сторони проаналізували досвід, набутий під час проведення навчань “Сі Бриз-2016”, обговорили формат проведення, сценарій та можливий склад учасників міжнародного навчання “Сі Бриз-2017”. Крім того, під час заходу було узгоджено мету, навчальні питання, основні елементи, райони, терміни, місця проведення конференцій з планування та навчання, а також перелік країн та організацій, що мають бути запрошені на майбутні навчання.

За словами заступника командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки капітана 1 рангу Олексія Неїжпапи, який очолював робочу групу від української сторони, особливістю міжнародних маневрів “Сі Бриз-2017” буде завчасна підготовка штабів морського, сухопутного та авіаційного компонентів за стандартами НАТО із залученням іноземних фахівців. Крім того, голова групи зазначив, що в ході проведення навчання  планується швидка зміна обстановки вже безпосередньо під час виконання завдань.

За результатами обговорення, метою майбутнього навчання буде проведення багатонаціональної операції з безпеки у кризовому регіоні. Варто також зазначити, “Сі Бриз-2017” поєднуватиме теоретичний та практичний курси процесу планування та проведення операції за стандартами НАТО, курс лідерства, курс з надання медичної допомоги у бойових умовах, ведення розвідувальної обстановки та  інформаційного обміну, висвітлення надводної, підводної та повітряної обстановки з використанням даних від кораблів та літаків, протидія засобам радіоелектронної боротьби та кібер-атакам тощо.

Подальше проведення українсько-американського навчання серії “Сі Бриз” є дієвим механізмом підготовки кораблів та підрозділів Військово-Морських Сил ЗС України за стандартами провідних країн.

версія для друку