українська російська англійська
Моніторингова місія МІП провела аналіз стану функціонування українського мовлення у Васюківці на Донеччині
27.09.2016 | 11:44
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України провела аналіз стану функціонування українського мовлення у Васюківці Бахмутського району Донецької області.

Раніше жителі села приймали телевізійний сигнал з вишки на Карачуні, та після її зруйнування були змушені перейти на гірший сигнал з Бахмута.

Олександр Бригинець, радник Міністра з питань відновлення мовлення в зоні АТО, народний депутат України, звітує: «Нині селянам, які користуються звичайною антеною, доступно близько 15 українських каналів, національних і місцевих, проте в не дуже якісній трансляції. Саме тому жителі Васюківки з нетерпінням чекають на відбудову вишки на Карачуні».

Моніторинг також виявив значну сателітизацію населеного пункту – у більшості домогосподарств є супутникова антена.

За словами Олександра Бригинця, існує декілька причин цього явища: «По-перше, географічно більша частина села знаходиться у низині, де не ловить звичайний сигнал. По-друге, серед селян проживає велика кількість турків-месхетинців, які встановлюють супутникові антени, щоб приймати сигнал турецькомовних каналів».

Нагадаємо, що загальна висота вежі на Карачуні буде близько 186 метрів, а загальна кількість секцій вежі – 24. Вежа має 2 рівні опорних відтяжок. Загальна кількість передавачів, які будуть встановлені на РТПС «Краматорськ»: 14 аналогових ТБ, 4 цифрові, 12 радіопередавачів.

Загальний бюджет відновлення телевежі: 10 млн. грн.

 

версія для друку