українська російська англійська
Надходження від української митниці у серпні зросли більше ніж на 2 млрд грн, - Володимир Гройсман
27.09.2016 | 13:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Завдяки запровадженим Урядом змінам у рамках реформи української митниці надходження від її роботи у серпні зросли більше ніж на 2 млрд грн. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у вівторок.

"У серпні уже відбулося зростання надходжень від роботи української митниці, - заявив  Володимир Гройсман . - По серпню план був 19 млрд плюс. Ми отримали 21 млрд плюс. Це означає, що більше ніж 2 млрд, якщо бути точним 2 млрд 340 млн, потрапили до державної скарбниці в рахунок того, що ми знищуємо оборудки, які відбуваються в митниці".

Прем’єр-міністр зазначив, що після того, як Уряд оголосив реформу митної служби одним зі своїх пріоритетів у травні відбулося зниження сплати, "тому що усі перестали везти контрабандний товар, усі почали очікувати те, що ми передумаємо, що не вистачить у нас сили волі для того, щоб відстояти цю позицію. Але коли зрозуміли, що ми надовго, одразу почали завозити товар, сплачувати платежі".

Володимир Гройсман нагадав, що Уряд запровадив низку інновацій на українській митниці, зокрема здійснив запуск системи "єдине вікно", роботи міжрегіональної митниці, мобільних груп із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи. Незабаром мають з'явитися перші результати їхньої роботи щодо перешкоджання здійснення контрабанди у країні.

Голова Уряду відзначив, що також показала свою ефективність система "єдиного вікна". "Не треба бігати службами, а є "єдине вікно" звернення, де проводяться усі оформлення. Але це тільки початок. Це перші паростки", - наголосив він.

Прем’єр-міністр нагадав, що за результатами візиту до США він звернувся за підтримкою у провадженні реформи української митниці. 19 вересня відбулося оприлюднення фінальної частини звіту Місії США з оцінки потреб української митної служби. Найближчим часом Уряд затвердить цю дорожню карту і почнеться втілення системних кроків, що дозволять навести порядок на українській митниці, зауважив Голова Уряду.

Разом з тим він наголосив, що система української митниці потребує ще значних змін; запроваджені заходи – лише початок її реформи.

"Там [в українській митниці] ще все тільки на початку, там ще багато потрібно змінити. Тобто з одного боку, ми будемо змінювати адміністративними методами і якимось швидкими діями. Але треба змінювати усю систему, - заявив Володимир Гройсман. - Я би дуже хотів, щоби ми змінили систему, і система працювала прозоро, ефективно, незалежно від того, хто нею управляє".

 

 

версія для друку