українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе відвідала з робочою поїздкою Закарпаття
27.09.2016 | 17:56
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе відвідала з робочою поїздкою Закарпатську область. В Ужгороді вона зустрілася з Головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, взяла участь у круглому столі, присвяченому сучасному стану і перспективам розвитку транскордонного співробітництва на Закарпатті, а також відвідала обласний госпіталь ветеранів війни.

Під час відвідин госпіталю Віце-прем`єр-міністр поспілкувалася із учасниками АТО, які зараз проходять у закладі лікування та реабілітацію. Вони поінформували Віце-прем’єр-міністра про проблеми, з якими зіштовхуються після повернення із зони бойових дій, зокрема, про зволікання із виділенням земельних ділянок, передбачених учасникам АТО чинним законодавством. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на неприпустимості маніпуляцій із землею захисників держави і попросила негайно інформувати її офіс про такі ганебні випадки.

Із Геннадієм Москалем Віце-прем`єр-міністр обговорила готовність області до зими, транскордонне співробітництво, можливість відкриття нових пунктів перетину кордону та необхідність запровадження на таких пунктах спільного контролю із сусідами. Співрозмовники також обговорили блок питань, пов`язаних із впровадженням децентралізації, і погодилися з тим, що тепер, коли регіони мають у своєму розпорядженні більше фінансів, – на місця доцільно передати і більше повноважень у різних галузях. Окрім цього, йшлося про інфраструктурні, інвестиційні проекти, а також туризм. За словами Геннадія Москаля, цього року Закарпаття стало лідером в Україні за кількістю туристів, котрі відвідали регіон.

Під час круглого столу на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку транскордонного співробітництва в Закарпатській області» під головуванням Віце-прем`єр-міністра та за участі представників місцевої влади й угорських консулів присутні детально зупинилися на практичних проблемах і можливостях кооперації Закарпаття з регіонами сусідніх держав. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що тільки паралельно з успішною реформою децентралізації можна говорити про отримання значних преференцій від міжнародних програм технічної допомоги та долучення Закарпаття до регіональних інфраструктурних проектів. «Однак сьогодні Закарпаття – єдиний регіон в Україні, де ще не ухвалено Перспективний план формування об’єднаних територіальних громад. А кількість об'єднаних територіальних громад в області – мінімальна», – констатувала вона.

Віце-прем`єр-міністр поінформувала про ухвалення та виконання Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки (затверджена постановою Кабінету Міністрів від 23 серпня 2016 р. № 554) та забезпечення фінансування включених до неї заходів і проектів. У Закарпатській області програмою передбачені, зокрема, модернізація та реконструкція пунктів пропуску на словацько-українському кордоні та робота над підвищенням ефективності і безпечності кордону між Угорщиною та Україною. Для них передбачена державна фінансова підтримка.

Окремо учасники круглого столу обговорили стан справ щодо заснування Агентства регіонального розвитку та інтенсифікацію участі Закарпаття в Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону.

За результатами обговорення на круглому столі Віце-прем`єр-міністр дасть відповідні доручення профільним міністерствам і відомствам.

 

 

версія для друку