українська російська англійська
Остап Семерак: Ми перевіримо всіх без винятку ліцензіатів, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходами
28.09.2016 | 12:13
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Мінприроди 16 вересня розпочало перевірку підприємств, які мають ліцензії на провадження господарської діяльності зі здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час позапланової перевірки виробничих потужностей ТОВ «МЕГАЕКОПРОМ» в селі Забуяння на Київщині.

Підприємство у грудні 2013 року отримало ліцензію на проведення   господарської діяльності у сфері поводження з 13 видами небезпечних відходів (невідпрацьовані нафтопродукти, лаки, фарби, тара з-під пестицидів, відходи фармацевтичних препаратів, медичні відходи та ін.).

Члени Комісії з проведення позапланових перевірок дотримання вимог ліцензійних умов проводження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами та Міністр екології та природних ресурсів виїхали для проведення позапланової перевірки за адресою, яку вказала компанія, та виявили, що  підприємство жодної діяльності не здійснює. «Можна тільки здогадуватися, яким чином ця компанія отримала ліцензію у Мінприроди. Згідно з документами, підприємство жодного разу не перевірялося на наявність заявленої матеріально-технічної бази. Розпочаті 16 вересня перевірки підтверджують, що це непоодинокі факти», - розповів Остап Семерак.

За його словами, така ситуація - наслідок безконтрольної видачі ліцензій на переробку небезпечних відходів і тривала відсутність Ліцензійних умов, які  Україна отримала лише у липні 2016 року.

Остап Семерак повідомив, що протягом кількох наступних місяців в Україні буде перевірено діяльність всіх ліцензіатів, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходами. «Затверджено план щодо перевірки всіх без винятку ліцензіатів. Ми перевіримо кожного і за результатами цих перевірок будуть ухвалені відповідні рішення. Це будуть і планові, і позапланові перевірки. Іншого виходу, окрім впорядкування сфери поводження з відходами, у нас немає», - резюмував Остап Семерак.

Довідково

Згідно з Ліцензійними умова, ухваленими КМУ 13 липня 2016 року, підприємства, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходами, мали протягом 2-х місяців привести свою діяльність у відповідність до нових вимог.

На сьогодні в Україні відповідні ліцензії мають 297 суб’єктів господарювання.

З детальним графіком перевірок підприємств можна ознайомитися  на сайті http://www.menr.gov.ua/ .

 

 

версія для друку