українська російська англійська
Економічні відносини між Україною та Іраном набувають нових темпів розвитку, - Ігор Насалик
29.09.2016 | 17:03
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик під час робочої зустрічі з  представниками Міністерства енергетики та Посольства Ісламської Республіки Іран, що відбулась сьогодні в Міненерговугілля.

Зокрема, Міністр нагадав, що під час недавньої поїздки української делегації до Ірану у серпні ц. р., у якій він брав участь як голова української частини Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва,  визначено спільні моменти розвитку співпраці.

Також Ігор Насалик зазначив, що українсько-іранські відносини на сьогодні в центрі уваги Прем’єр-міністра та Президента України. «Для більш інтенсивної роботи створено Українсько-іранський торговий дім, який може стати платформою для реалізації спільних проектів, у тому числі в енергетиці», - наголосив Міністр, зауваживши, що в Україні є достатньо фірм,  готових до співпраці з іранським бізнесом.

Ігор Насалик повідомив, що під час зустрічі Вишеградської четвірки порушувалося питання щодо постачання енергоносіїв з Ірану територією України,  яке було підтримане усіма сторонами. «Це ще раз підтвердило перспективність намірів щодо використання можливостей України для постачання іранської нафти до європейських країн», - наголосив глава Міненерговугілля.

Особливу увагу приділив Міністр також питанню розвитку співпраці з Турбоатомом, яка відкриває  широкі можливості для забезпечення потреб іранських електростанцій. «Турбіну виготовляють до 2 років, тому вже на сьогодні є можливості як  щодо постачання готових турбін, так і укладення договорів для виготовлення та  постачання турбін для генерацій  Ісламської Республіки Іран», - зазначив Ігор Насалик.

Одним із питань, порушених Міністром, стало питання щодо перспектив співпраці у вугільній галузі. Зокрема, Ігор Насалик повідомив, що Міністерство готове надати інформацію Іранській стороні для вивчення можливої участі в приватизації українських шахт.

З свого боку Іран висловив готовність розглянути можливості співпраці та інвестицій у вугільну промисловість  та звернувся з проханням про отримання відповідної інформації для передачі іранським компаніям.

Іранська сторона цікавилася станом виконанням Меморандуму про взаєморозуміння П’ятого засідання Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва. Також представники Ірану повідомили про зацікавленість у постачанні українського обладнання для електростанцій Ірану та їх обслуговуванні.

За словами Ігоря Насалика, Україна високо цінує кадровий потенціал Ірану, тому Іранська сторона має можливість брати участь у проектах, які стосуються нафтогазової інфраструктури. Крім того, Міністр запросив до участі у виставці 26-29 жовтня в Україні, де Іран може представити потенціал нафтогазового сектору для українського бізнесу.

«Наразі відкриваються широкі можливості для тоговельно-економічних відносин двох країн, і наше завдання – максимально сприяти їх розвитку на користь як народу України, так і іранському народу», - підсумував зустріч Міністр.

Довідково

Експерти Міністерства енергетики Ісламської Республіки Іран перебувають в України з 26 по 29 вересня на запрошення Міністра енергетики та вугільної промисловості України з метою реалізації Меморандуму про взаєморозуміння П’ятого засідання Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва.

Під час перебування гості ознайомилися з виробничими потужностями Турбоатому, Котлотурбоатому, відвідали Трипільську ТЕС та провели низку фахових зустрічей.

Нагадаємо 5-е засідання Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва відбулося у м. Тегеран під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Голови української частини Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, Міністра енергетики та вугільної промисловості України за участі урядової та бізнес делегацій.

 

версія для друку