українська російська англійська
Узгоджено подальші кроки поглиблення взаємодії України з НАТО
29.09.2016 | 18:15
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 29 вересня, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов зустрівся у Брюсселі із Заступником Генерального секретаря НАТО Александром Вершбоу.

Зустріч відбулася в рамках робочого візиту Ігоря Долгова до штаб-квартири НАТО з метою участі у засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи високого рівня.

Ця зустріч стала продовженням активного політичного та військово-політичного діалогу між сторонами у світлі рішень Саміту Комісії Україна-НАТО у Варшаві, та у розвиток домовленостей, досягнутих, зокрема, під час зустрічі Президента України Петра Порошенка з Генсекретарем НАТО Є.Столтенбергом у Нью-Йорку, та в ході нещодавнього засідання Комісії Україна-НАТО за участю заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату В. Пристайка.

Ігор Долгов наголосив, що співробітництво України з НАТО залишається пріоритетним, особливо у контексті важливості забезпечення виконання схвалених керівництвом держави стратегічних документів з її реформування.

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції поінформував Заступника Генсекретаря НАТО про підсумки проведеного напередодні засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи високого рівня, яке було присвячене актуальним питанням реформування сектору безпеки і оборони нашої держави. Він також ознайомив А.Вершбоу з головними результатами як вже проведених Україною реформ, так і очікуваних до кінця поточного року.

Ігор Долгов відзначив велику роль у забезпеченні розвитку спроможностей Збройних Сил України, яку відіграє Багатонаціональний об’єднаний координаційний комітет з питань військового співробітництва та оборонного реформування. Він висловив вдячність США за суттєву допомогу в рамках діяльності цього комітету. Ігор Долгов також висловив впевненість, що підписана 8 вересня ц.р. між оборонними відомствами України та США “Концепція розвитку партнерства між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки на п’ятирічний період” стане засобом посилення взаємодії на всіх напрямах як політичного, так і практичного співробітництва.

Крім того, заступник Міністра оборони з питань європейської інтеграції ознайомив А.Вершбоу з ситуацією в районі АТО та роботою безпекової підгрупи в рамках Мінського процесу.

Заступник Генсекретаря НАТО висловив впевненість в активному продовженні співпраці з Україною, перш за все, в рамках схваленого на Варшавському саміті НАТО Комплексного пакета допомоги для України. Він також зазначив, що Альянс розгляне можливі шляхи більш ефективного використання цього інструменту для реформування сектору безпеки і оборони України відповідно до стандартів НАТО.

Александр Вершбоу оцінив як позитивну та більш активну роботу Комісії Україна-НАТО на всіх рівнях, й підкреслив важливість збереження існуючих темпів та їх подальшого нарощення після вступу на посаду нового Заступника Генсекретаря НАТО.

 

версія для друку