українська російська англійська
На земельному аукціоні у Черкащині більше, ніж у 10 разів зросла вартість оренди земельної ділянки
30.09.2016 | 12:24
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У вересні спеціалісти головного управління Держгеокадастру у Черкаській області продали на земельних аукціонах права оренди трьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Землі розташовані за межами населених пунктів у Черкаському та Монастирищенському районах. Загальна площа ділянок становить 48,4 гектара.

За підсумками торгів до бюджетів Будищенської, Коритнянської й Терлицької сільських рад орендарі щорічно сплачуватимуть 190,5 тис.  грн, що на 104,7 тис. грн більше від стартової вартості оренди (82,7 тис. грн).

Рекордно збільшилася ціна оренди земельної ділянки площею 14,4 га в адмінмежах Терлицької сільської ради. Ціна продажу прав користування зросла з 8% до 84% від її нормативної грошової оцінки (НГО): з 6,4 до 67 тис. грн, або у 10,5 разів.

Майже втричі збільшилася орендна плата за земельну ділянку площею 10 га біля с. Коритня. Фермерське господарство, яке виграло торги, тепер щорічно сплачуватиме в бюджет села 22,5% від НГО – 66,4 тис. грн (стартова ціна – 23,6 тис. грн).

«Такі результати ще раз засвідчують доцільність аукціонів, які на сьогодні є найбільш прозорим механізмом передачі землі у користування.  Завдяки конкурентному продажу вдається додатково поповнювати місцеві бюджети. Аукціони на Монастирищині – хороший приклад для тих сільських голів, які ще сумніваються в користі торгів», – зазначила Оксана Сіроштан, в. о. начальника головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.

У жовтні заплановано два земельні аукціони, де сільгоспвиробники боротимуться за права оренди чотирьох земельних ділянок загальною площею 8,9 га, що розташовані в Жашківському районі Черкаської області.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».

 

 

 

версія для друку