українська російська англійська
У Брюсселі Ігор Долгов зустрівся з Генеральним директором Військового штабу Європейського Союзу
30.09.2016 | 13:54
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов у Брюсселі провів робочу зустріч з Генеральним директором Військового штабу Європейського Союзу генерал-лейтенантом Есою Пулккіненом.

Під час зустрічі Ігор Долгов поінформував про поточну ситуацію на Сході України, наголосивши на неухильному виконанні Україною мінських домовленостей. Він також повідомив про систематичне продовження обстрілів позицій українських військ та населених пунктів з боку російсько-терористичних угруповань, в результаті яких гинуть військовослужбовці та цивільне населення.

У контексті військового співробітництва Ігор Долгов наголосив на продовженні участі українських підрозділів в операціях з підтримання миру і безпеки, використанні всіх можливостей для участі підрозділів ЗС України у військових навчаннях та тренуваннях, незважаючи на ситуацію на Сході України. Сторони обговорили важливість та необхідність допомоги країн-партнерів в організації тренувань українських підрозділів, продовженні підготовки визначених підрозділів ЗС України до оперативного чергування у складі бойових тактичних груп ЄС. Також було обговорено діяльність спільної литовсько-польсько-української бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ та можливість використання цієї бригади як додаткового засобу для підтримання миру і безпеки в Європі.

Крім того, було підкреслено важливість досвіду ЗС України, набутого в ході гібридної війни, та готовність ділитися цим досвідом. Було відмічено незмінність мети та цілей РФ по відношенню до України з початку агресії та продовження дестабілізації ситуації в Україні для досягнення цієї мети, продовження заперечення Росією присутності підрозділів регулярних ЗС РФ, озброєння та військової техніки на Сході України, продовження постачання в ОРДЛО озброєння та військової техніки, матеріально-технічних засобів та пального.

Генерал-лейтенант Еса Пулккінен підтвердив незмінну позицію щодо підтримки України та підкреслив, що Військовий штаб ЄС постійно стежить за ситуацією на Сході України. Він відзначив важливість досягнення взаємосумісності підрозділів збройних сил країн ЄС з країнами-партнерами у ході участі в операціях Спільної політики безпеки та оборони ЄС, тренуваннях та навчаннях, активну участь України в цих операціях.

Окремо було обговорено питання розвитку практичного співробітництва України з Європейським оборонним агентством та напрямки співпраці, які можуть бути корисними для України та країн ЄС. Також було приділено увагу обговоренню питань кількості та змістовності тренувань та курсової підготовки з питань Спільної політики безпеки та оборони ЄС для офіцерського складу Збройних Сил України.

 

 

версія для друку