українська російська англійська
Ігор Долгов у Брюсселі зустрівся із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності
30.09.2016 | 17:51
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 30 вересня, під час робочої поїздки до Брюсселя заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов провів робочу зустріч із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Педро Серрано.

Ігор Долгов поінформував Педро Серрано про поточну ситуацію на Сході Україні та виконання Україною Мінських домовленостей.

«Оцінка ситуації на Сході України базується на фактах відсутності припинення вогню з боку російсько-терористичних військ, неможливості забезпечити безпеку кордону, через який продовжує надходити озброєння, військова техніка та особовий склад для укомплектування регулярних підрозділів Збройних сил РФ та підрозділів сепаратистів на тимчасово окупованих територіях. У ситуації, яка склалася на окупованому Донбасі та АР Крим, нам як ніколи потрібна солідарність та розширення співробітництва України з Європейським Союзом», — зауважив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов.

Учасники обговорили питання гарантій безпеки та політики стримування з боку НАТО та ЄС, наголосивши на важливості підписання Адміністративної угоди з Європейським оборонним агентством у грудні 2015 року та підготовці перших практичних кроків для її реалізації. Було запропоновано розглянути питання щодо розширення навчання українських офіцерів з питань Спільної політики безпеки та оборони за підтримки Європейського оборонного коледжу та Європейської служби зовнішньої діяльності в Національному університеті оборони України.

Заступник Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Педро Серрано запевнив у твердості позиції ЄС щодо підтримки нашої країни. Він наголосив на реалізації прийнятої Глобальної стратегії ЄС, солідарності та твердості позицій ЄС та НАТО щодо окупації частини території України. Педро Серрано висловив готовність переглянути структуру бойових тактичних груп ЄС, щоб зробити її більш дієвою, та підкреслив, що важливим елементом європейської безпеки є підсилення партнерських спроможностей у секторі безпеки і оборони.

Під час зустрічі сторони дійшли згоди щодо співробітництва Європейського оборонного коледжу з Україною та координації дій. У даному контексті запропоновано започаткувати можливість дистанційного навчання з питань Спільної політики безпеки та оборони для українських слухачів, для чого висловлено готовність опрацювати питання виділення фінансів для реалізації цього завдання.

Також заступник Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності наголосив на важливості для нашої держави досвіду організації логістичної підтримки у ході операцій ЄС.

 

 

версія для друку