українська російська англійська
Глава Нацполіції уточнила, які зміни готуються до законодавства
03.10.2016 | 20:11
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

Голова Нацполіції Хатія Деканоідзе на брифінгу в МВС України уточнила, які зміни готуються до законодавства, наголосивши, що внесені зміни будуть захищати в першу чергу громадян України.

«Так звана «презумпція правоти поліцейського» не буде окремим законодавчим актом чи окремим законом. У жодному разі ніхто не повинен подумати, що за допомогою розширення і уточнення прав поліцейських ми намагаємось нівелювати норми Конституції про презумпцію невинуватості. Це будуть зміни-уточнення в декількох законах», – наголосила Хатія Деканоідзе.

Вона також повідомила, що ці уточнення планують внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про дорожній рух» та Закон України «Про Національну поліцію».

Зокрема, зміни-уточнення стосуватимуться заборони виходу водія із автомобіля під час зупинки поліцейським транспортного засобу, а також порядку пред’явлення водіями власних документів.

Хатія Деканоідзе повідомила, що дуже важливим є запровадження норми про посилення відповідальності за самовільне залишення місця ДТП, а також зміни підстав для тимчасового затримання транспортного засобу. Також планується введення змін щодо порядку огляду автомобіля, тобто запровадження норми, яка б надала дозвіл поліцейським на огляд автомобіля (його багажного відділення та салону).

Буде змінено норму щодо проведення перевірки водія транспортного засобу на предмет алкогольного чи наркотичного сп’яніннябез участі свідків. Голова Нацполіції заявила, що це значно пришвидшить роботу працівників поліції під час фіксації таких правопорушень.

«Такі дрібні зміни ми готові подати до Верховної Ради України. В першу чергу, ці зміни будуть захищати громадян для того, щоб попередити провокаційні ситуації. Ми захищаємо громадян України – це наш обов’язок та робота», – підсумувала голова Нацполіції.

 

версія для друку