українська російська англійська
Регіональними штабами ДСНС зареєстровано понад 1 млн. 51 тисячу внутрішньо переміщених осіб
04.10.2016 | 10:47
Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Жителі Донецької та Луганської областей продовжують звертатися до Міжвідомчого координаційного  штабу та регіональних штабів, що розташовані у кожній області, задля отримання допомоги у переміщенні зі сходу України.

Так, з початку проведення на сході України антитерористичної операції, з тимчасово окупованої території та районів проведення  антитерористичної операції у інших регіонах України тимчасово розміщено 1 млн. 51 тис. 581 особа, з яких 174 тис.151 дитина та 501 тис. 919 осіб з інвалідністю та похилого віку, у тому числі з Донецької і Луганської областей 1 млн. 28 тис. 971 особа та Автономної Республіки Крим і міста Севастополь 22 тис. 610 осіб.

Рятувальники зустрічають громадян, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції, на вокзалах та координують дії щодо їх розселення. Разом з тим, місцеві органи влади здійснюють пошук приміщень, в яких можливо розмістити внутрішньо переміщених осіб. На цей час визначено 589 об’єктів різної форми власності, в яких можливе розміщення 9 тис. 262 переселенців.

Особлива увага приділяється питанню психологічної адаптації громадян на місцях тимчасового проживання. Психологи ДСНС постійно організовують для внутрішньо переміщених осіб семінари, сеанси психологічної підтримки. Загалом від початку проведення АТО на сході країни психологи ДСНС України разом з представниками інших органів державної влади, громадських організацій надали психологічну допомогу 173 тис. 180 внутрішньо переміщеним особам, у тому числі 48 тис. 379 дітям та 29 тис. 622 особам з інвалідністю та людям похилого віку.

Для вирішення питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб та отримання інформації щодо вільних місць для проживання в кожному регіоні необхідно звернутися безпосередньо до регіональних штабів ДСНС України. Відповідна інформація розміщена на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (http://www.dsns.gov.ua) та спеціально створеному ресурсі для внутрішньо переміщених осіб (http://www.vpo.gov.ua).

версія для друку