українська російська англійська
ЕСКО у Вінниці: майстер-клас партнерства інвестора та влади
04.10.2016 | 13:10
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

30 вересня Вінницька міська рада затвердила істотні умови першого ЕСКО-контракту в області. Це передостанній етап процедури входження інвестора перед укладенням договору. Цьому передували складні процедури: затвердження базового рівня споживання енергоресурсів, конкурсні торги, погодження фінансовим органом, рішення виконкому. Втім, процес залучення інвестицій в енергосервіс дитячого садка № 30 у м. Вінниці пройшов у мінімально можливі строки - майже за 2 місяці. За тиждень інвестор укладе ЕСКО-контракт та розпочне проектну стадію впровадження енергоефективних заходів.

Запорукою успіху є вплив двох факторів: політична воля місцевої влади та рівень інституційної підготовки профільних фахівців. Так, міська рада Вінниці підписала з Держенергоефективності Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності бюджетних установ. В рамках Меморандуму за ініціативи Агентства та особистої участі Голови Сергія Савчука у Вінниці було організовано навчальні семінари для розпорядників коштів щодо особливостей закупівлі та укладання енергосервісних договорів. Більше того, протягом трьох місяців за сприяння Агентства та експертів КП «КиївЕСКО» місцева влада та потенційні інвестори отримували консультації фінансистів, правників, спеціалістів з тендерів та інженерів.

Нагадаємо, що сьогодні на пленарному засіданні Верховної Ради України заплановано розгляд у першому читанні законопроекту (реєстр. № 4549 від 29.04.2016 р.) про внесення змін до Закону № 327-VIII, який містить як технічні правки у зв’язку із зміною базового законодавства в сфері закупівель, так і удосконалення положень відповідно до пропозицій потенційних учасників енергосервісу, у тому числі місцевих органів виконавчої влади.

Довідково

У 2016 році в Україні оголошено 25 конкурсних торгів на закупівлю енергосервісу в бюджетних установах. Одеська та Вінницька область випередили інші регіони щодо проходження процедур. Лідером за кількістю оголошених ЕСКО-тендерів в бюджетній сфері є Київ.

 

версія для друку