українська російська англійська
Мінсоцполітики: Подальші практичні кроки будуть спрямовані на забезпечення гідного рівня життя літніх людей
04.10.2016 | 17:36
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Проблеми й потреби людей літнього віку в Україні, а також міжнародний досвід з їх розв’язання сьогодні стали предметом детального обговорення під час Міжнародної конференції до Міжнародного дня людей похилого віку „Державна політика у сфері старіння: на шляху до розробки плану дій з питань старіння”, що відбулася в Києві.

У заході взяли участь фахівці Міністерства соціальної політики та інших центральних органів виконавчої влади, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, спеціалісти структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних державних адміністрацій та Київської міської державної адміністрації, представники міжнародних організацій, зокрема Європейської Економічної Комісії ООН, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та „Help Age – Ukraine”, Посольства Республіки Австрія в Україні, наукових установ та неурядових організацій, зарубіжні гості – з Молдови та Вірменії.

Прогресуюче старіння населення і його довготривалі наслідки є одним з найбільш актуальних і значущих соціально-демографічних питань для сучасної України, яка належить до держав з досить високим рівнем старіння населення (28 місце серед європейських країн), зазначив, відкриваючи конференцію, заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін.

За його словами, протягом 2012-2015 рр. рівень демографічного старіння в країні поступово підвищувався, і на початок 2016 р. частка осіб у віці 60 років і старше в Україні становила 22,1% від загальної чисельності населення, людей у віці 65 років і старше – 15,9%.

Cтаріння населення України в найближчі десятиліття буде прогресувати. А це, в свою чергу, як наголошують у Мінсоцполітики, спричинятиме виклики, пов’язані зі сферою публічних фінансів, функціонуванням ринку праці та системи охорони здоров’я, розвитком соціальних послуг, орієнтованих на літніх людей. До того ж, переконані у Міністерстві, збільшення частки літніх у загальній структурі населення визначає також загальні зміни потреб в освітніх, житлово-комунальних, транспортних послугах, відчутно впливає на стосунки в сім’ї і структуру взаємодії на рівні громад.

„Урядом вживаються заходи щодо соціального захисту літніх людей. Минулого року до Міжнародного дня людей похилого віку нами проводився круглий стіл, основною темою якого було активне довголіття. Резолюцією, прийнятою на засіданні цього зібрання, передбачалося вжиття низки заходів, зокрема розроблення та прийняття Національного плану дій з питань старіння та плану заходів на його виконання. Маю зазначити, що майже всі завдання, які було поставлено минулого року, виконано”, - розповів Віталій Мущинін.

Також, за його інформацією, на виконання міжнародних зобов’язань України, зокрема щодо виконання Мадридського міжнародного плану дій з питань старіння, Міністерством розроблено проект Концепції Державної соціальної програми „Національний план дій з питань старіння в Україні”, який ставить за мету покращення якості життя літніх громадян в Україні для здорового старіння та активного довголіття, адаптацію суспільних інститутів до подальшого демографічного старіння та розвитку суспільства рівних можливостей для людей різних вікових категорій.

„Тож наші подальші практичні кроки будуть спрямовані на реалізацію таких важливих завдань, як забезпечення гідного рівня життя літніх людей та надання необхідної підтримки, захист їх прав, сприяння підвищенню ролі сім’ї в догляді за старшими людьми, організація ефективного соціального обслуговування літніх людей, надання психологічної допомоги, сприяння посильної трудової зайнятості літніх людей, забезпечення рівного доступу літніх людей до програм і системи професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки. Сподіваюся, спільними зусиллями нам вдасться їх реалізувати”, - наголосив Віталій Мущинін.

версія для друку