українська російська англійська
Україна забезпечена вугіллям і газом для проходження опалювального сезону, - Ігор Насалик
04.10.2016 | 17:41
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна забезпечена вугіллям і газом для проходження опалювального сезону. На цьому наголосив Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, який 4 жовтня взяв участь у селекторній нараді з керівництвом областей щодо підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, об’єктів житлово-комунального господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури до стабільної роботи в осінньо-зимовий період.

У виступі Міністр наголосив, що підготовка здійснюється згідно із затвердженим планом.

«Підготовка до проходження осінньо-зимового періоду затверджена постановою Кабінету Міністрів, де визначені норми і необхідні запаси на складах для того, щоб пройти осінньо-зимовий період без будь-яких проблем. Ці норми були розраховані на мінімальні температури. Зокрема, на складах генеруючих компаній знаходиться більше 1,6 млн тонн вугілля», - повідомив Міністр.

Крім того, він зазначив, що вжито необхідні заходи щодо диверсифікації поставок вугілля з інших країн: «На сьогоднішній день зафрахтовано більше 5 суден,  і об’єм вугілля, яке ми по диверсифікації отримаємо, це більше ніж 0,5 млн тонн».

 «Це свідчить про те, що наразі у нас немає жодних проблем у енергетичній системі України. Ми готові і по балансу, і по запасах повною мірою», - зазначив Міністр.

Ігор Насалик також пояснив причину рішення Уряду щодо встановлення більшої норми закачування газу в підземні  сховища певними ризиками щодо постачання антрацитового вугілля.

«Чому так багато газу передбачається? Ми не виключаємо будь-яких речей, які пов’язані з поставкою антрацитового вугілля, і в будь-який момент готові замінити його газово-мазутними блоками», - наголосив Міністр.

«Жодних проблем у підготовці енергетичної сфери до проходження осінньо-зимового періоду немає», - запевнив Глава Міненерговугілля.

 

 

версія для друку