українська російська англійська
Володимир Гройсман: Жодних рішень про зняття мораторію на продаж землі без широкого обговорення моделі ринку земель в Україні бути не може
05.10.2016 | 12:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Жодних рішень про запровадження продажу землі бути не може без широкого обговорення із власниками земель щодо потенційної моделі обігу земель, що захистить реальних землевласників та зробить українців багатшими. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Щодо позиції нашого Уряду по ринку земель. Ми вважаємо, що без широкого обговорення моделі ринку земель в Україні жодних рішень про запровадження продажу землі бути не може", - заявив Володимир Гройсман.

Голова Уряду підкреслив, що мораторій на заборону продажу сільськогосподарських земель в Україні діє. Незалежно від того, буде його продовжувати Парламент чи ні, мораторій є діючим до тих пір, поки український Парламент не прийме рішення про обіг земель.

У цьому контексті Прем’єр-міністр зауважив, що є безліч варіантів обігу земель. "Таких моделей ринків земель по світу є понад 50. Якщо Україні і потрібна модель, то така, яка захистить реальних землевласників, яка не дасть 3, 5, 7 родинам скупити усю землю в Україні, і ми категорично проти того, щоби так відбувалося. І найголовніше - треба провести широкі консультації з власниками земель. І тільки тоді можливо сказати, що ми можемо виходити на модель, яка широко обговорена, яка зробить українців багатшими, а не біднішими, і тільки тоді можливо брати на себе якусь історичну відповідальність", - наголосив Володимир Гройсман.

"Ми як Уряд України українських громадян в образу не дамо. Ми нікому не дозволимо спекулювати українською землею. Ми нікому не дозволимо створювати модель, яка може нанести шкоду українським громадянам і власникам українських земель. Ми будемо чесними, відвертими, ми будемо виконувати волю українського народу, і це буде максимально професійно", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман також продемонстрував на засіданні Уряду Меморандум про співпрацю із Міжнародним валютним фондом, підписаний тодішнім Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко у 2008 році, яким вона давала згоду на продаж сільськогосподарських земель в Україні.

"Вважаємо також за важливе наголосити, що нагальна потреба у запровадженні структурних реформ в Україні не випала з нашого поля зору. На наш погляд, можна виділити кілька заходів, що матимуть вирішальне значення у найближчій перспективі, у тому числі створення працюючого ринку сільськогосподарських земель", - зачитав Прем’єр-міністр пункт Меморандуму.

"Юлія Тимошенко у 2008 році взяла на себе відповідальність продавати українську землю. Ось підпис, ось меморандум. Тому я би просив українське суспільство кожного разу при нагоді задавати це питання політику, який думає, що у людей дуже коротка пам'ять", - зазначив Голова Уряду.

Цей документ свідчить, що "можна змінити імідж, намагатися змінити риторику, але нутро залишається старим і фальшивим, про що є свідчення документа".

"Деякі вислови наших "політичних діячів" носять абсолютно брехливий характер", - зауважив Володимир Гройсман.

 

версія для друку