українська російська англійська
В Україні стартував осінній призов на строкову військову службу
05.10.2016 | 11:32
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

4 жовтня відповідно до Указу Президента України від 29.03.2016 № 122/2016 розпочався призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань України.

На строкову військову службу планується призвати 13 908 осіб, з них до: ЗС України – 7 908, Національної гвардії України – 5 000 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 1 000 осіб.

Завершиться призов 30 листопада 2016 року.

Одночасно розпочато звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби. Всього підлягає звільненню у жовтні – грудні 2016 року 8 315 осіб.

Призовники, яким надійшла повістка на прибуття до призовної дільниці (обласного збірного пункту), зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці. У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Нагадаємо, що жоден строковик не буде направлений до складу сил та засобів АТО.

Довідково

Призов громадян на строкову військову службу є державною функцією, яка виконується спільними організаційними зусиллями центральних та місцевих державних органів влади та органів військового управління.

Для проведення призову в районах (містах) утворені призовні комісії, головами комісій є заступники голів райдержадміністрацій.

Членами комісії є:

районний (міський) військовий комісар;

заступник керівника районного (міського) органу управління освітою;

заступник начальника районного (міського) органу  внутрішніх справ;

лікар, що організовує роботу медичного персоналу з медичного огляду призовників;

психолог соціальної служби райдержадміністрації  (виконавчого органу міської ради);

представники Збройних Сил та інших військових формувань громадських організацій, підприємств, установ і організацій (за попереднім узгодженням з головою комісії);

секретар комісії.

В областях створені обласні призовні комісії, головами обласних комісій є заступники голів облдержадміністрацій.

Склад та порядок роботи призовних комісій визначено Постанова Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 р. № 352 “Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом”.

 

версія для друку