українська російська англійська
Володимир Гройсман: Напрацьовані Урядом зміни до Податкового кодексу дозволять побороти корупцію та зловживання у податковій сфері
05.10.2016 | 13:41
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Напрацьовані Урядом спільно з бізнесом, громадськістю та експертним середовищем зміни до Податкового кодексу спрямовані на ліквідацію системної корупції та зловживань контролюючих органів у податковій сфері. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Той кодекс, який сьогодні напрацьований, спільно з громадськістю, експертами, є Податковим кодексом антикорупційним, де будуть ліквідовані "податкові ями", де будуть ліквідовані усі тіньові схеми, їх більшість щодо виведення з обігу, безготівкового, коштів, так званий "обнал", який процвітає, на превеликий жаль", - заявив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр зазначив, що радянська система, яка поки що не викорінена до кінця, передбачала створення такої податкової системи, за якої кожен, хто займається бізнесом, вже був комусь щось винен, а апарат, який має функції держави, - податківець, інший контролер - може прийти і зловживаючи будь-кого привести до відповідальності і починати тиснути.

"Наше завдання - зробити такий Податковий кодекс, який був би нормально сприйнятий у бізнес-середовищі, який би дав можливість забезпечити якісне економічне зростання і, найголовніше, був антикорупційний", - зазначив він.

Голова Уряду зауважив, що Міністерство фінансів України протягом 4 місяців провело серйозну роботу щодо обговорення змін до Податкового кодексу.

Зокрема, вони були напрацьовані спільно з громадськістю та експертами. У цьому контексті Прем’єр-міністр подякував асоціаціям бізнесу та бізнес-консультантам, які брали участь в обговоренні і напрацюванні змін, серед яких: Торгово-промислова палата України, Спілка українських підприємців, Американська торгівельна палата, Європейська бізнес асоціація, Рада бізнес-омбудсмена та інші.

Також рішення щодо змін до Податкового кодексу були обговорені на засіданнях Національної ради реформ під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Одна з основ розроблених податкових змін - законопроект №3357 ("Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації"), народжений в стінах українського Парламенту.

"Після попередніх обговорень і на Національній раді реформ, і серед експертного середовища, об'єднань бізнесу цей Кодекс є очікуваним, і ми будемо все робити для того, щоб він був якомога швидше прийнятий і реалізований", - зазначив Прем’єр-міністр.

З цією метою Володимир Гройсман запропонував ініціювати позачергове засідання Національної ради реформ для розгляду податкових змін для того, щоб на наступний пленарний тиждень Уряд вніс цей документ до українського Парламенту.

 

 

версія для друку